Верховний Суд поставив крапку в справі про розмитнення авто

Верховний суд відмовив у відкритті провадження у справі про оскарження законів про оподаткування і розмитнення авто на іноземній реєстрації.

Про це йдеться в повідомленні на офіційному сайті Верховного суду.

Верховний Суд відмовив у відкритті провадження у справі за позовом ГО «Бюро добрих справ» до Президента України та Верховної Ради України про визнання протиправними дій ВРУ про прийняття в першому читанні і за основу законопроектів «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів» (реєстраційний № 8487 від 15 червня 2018) і «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України” (реєстраційний № 8488 від 15 червня 2018), визнання цих нормативно-правових актів незаконними і скасування їх.

Позивач стверджував, що законопроекти прийнято з порушенням Регламенту Верховної Ради України. На думку позивача, Президент України повинен накласти вето на зазначені законопроекти, однак підписав їх.

Верховний Суд прийшов до висновку, що юрисдикція адміністративних судів не поширюється на спори про визнання протиправними дій або бездіяльності, скасування законопроектів, якщо була порушена встановлена ​​Конституцією України процедура їх розгляду, ухвалення або набрання ними чинності.

Суд зазначив, що Верховна Рада України при розгляді і прийнятті законів, включає в себе всі стадії законодавчого процесу, не виконує владних управлінських функцій, а реалізує свої повноваження по законодавчої діяльності. Це стосується і повноважень Президента України щодо підписання законів, прийнятих Верховною Радою України.

Джерело avtolubiteli.club

Не пропустіть