У поліції назвали автомобілі, які викрадають найчастіше

У цьому році поліцейські затримали понад 350 груп угонщиків, повідомляє Нацполіція України. Втім, після затримання вони опиняються на волі завдячуючи «найгуманнішим» судам у світі. Стикаються із автокрадіями і власники автомобілів на Рівненщині, пише Північ-інфо.

Як розповів перший заступник начальника Департаменту карного розшуку Нацполіції Сергій Прудченко, найчастіше злодії викрадають дорогі автомобілі престижних марок: «Toyota», «Mazda», «Lexus», «Range Rover» і «Mercedes». Для цього зловмисники стали використовувати дорогу новітню апаратуру:

«Апаратура для викрадення авто розрахована на певну марку. Ось зараз є хвиля угонів по «Тойотам». Не тому, що вони такі популярні, а тому, що завезли апаратуру закордону саме під цю марку»,

– розповів Прудченко.

Як зазначають у поліції, що викрадачі автомобілів для своїх темних справ обирають переважно нічний час. До початку АТО викрадені автівки часто переганялися у Росію.

Популярна колись схема автомобілів-клонів для легалізації викраденого авто, актуальна і сьогодні. Втім, як зізнаються самі правоохоронці, що без «допомоги» їхніх нечесних на руку колег така схема працювати не може.

Втім, найбільша «біда» поліцейських, які можуть місяцями відстежувати автокрадіїв, це сучасна система правосуддя. Саме судді відпускають фігурантів кримінальних справ на волю:

«Групі, яку ми затримали під Києвом, пред’явили 4 епізоди, сама дешева машина – «Tayota Rav-4», яка коштує більше 600 тисяч гривень. А затримали їх на угоні автомобіля «Lexus», який вартує більше мільйона. Ми з прокуратурою наполягали на взятті під варту всіх трьох учасників групи. Втім, суддя обрала заставу, причому найменшу суму»,

– зазначає начальник карного розшуку Нацполіції.


Не пропустіть