Український автопром живий: корпорація «Еталон» показала новий автобус (Фото)

Раніше корпорація «Еталон» представила свою версію пасажирського міжміського автобуса, а в цьому році вони вже показали прототип міського автобуса довжиною 12 метрів.

«Ми реалізували в цьому році 270 одиниць автотранспортних засобів з яких 250 автобусів і 20 тролейбусів. На наступний рік державою була анонсована закупівля близько 400 тролейбусів і понад 300 автобусів саме 12-метрової довжини. І ми постаралися підготуватися до цього і перший прототип ви вже можете побачити. Аналіз ринку, в тому числі і європейського, показав, що 12-метрова техніка займає 85% ринку, а інша частина належить меншим розмірам. І ми зробили ставку на цю модель. На жаль у нас немає державних програм захисту і просування вітчизняного виробника, як в інших країнах, проте ми будемо шукати інструменти для реалізації машин і хочемо допомогти містам України забезпечити людей повноцінним і новим транспортом», – повідомив директор ТОВ «Торговий дім Еталон Авто» Вадим Шкарупін.

Новинка під кодовою назвою A12210 розроблялася з урахуванням всіх сучасних вимог і вміщує понад 100 осіб. Автобус має низькопідлогову конструкцію, а також відповідність нормам для перевезення людей з обмеженими можливостями.

Силовий агрегат від компанії Borneo видає 230 к.с. і 700 Нм крутного моменту комплектується механічною коробкою передач від Ashok Leyland, але надалі з’явиться і версія з автоматом. Підвіска повністю пневматична від компанії ZF з електронним управлінням, з мостами і пневмобалонами. Він здатний об’їжджати перешкоди піднімаючи кузов і опускаючи або нахиляючи на швидкості до 5 км/год.

«Автобус поки є прототипом і проходить випробування. Вже зараз ми бачимо деякі моменти, які встигнемо доопрацювати для серійної версії. В автобусі досить люків, що надають доступ до основних агрегатів машини для технічного обслуговування. Велику увагу ми приділили місцю водія, який повинен знаходитися в комфортних умовах і це те, чого нам вдалося досягти», – зазначив Валерій Купцов

У доступі буде великий список опцій від кондиціонера салону потужністю 38 кВт до системи Wi-Fi і відеоспостереження з 4 – 5 камер. Всі опції випробовуються на тролейбусах і будуть незабаром доступні для автобуса.

Корпорація планує активно брати участь в тендерах на закупівлю громадського транспорту в Україні. Оскільки ціна за повноцінний автобус в 160 тисяч доларів (170 тисяч доларів з автоматичною коробкою) цілком конкурентна і дозволить звернути увагу на вітчизняного виробника, а не годувати білоруських представників.

«Ми плануємо реалізувати в Україні 300 автобусів. Ми хочемо активно брати участь в тендерах. А то у нас чотири виробники, а країна купує білоруське», – зазначив президент корпорації «Еталон» Володимир Бутко.


Не пропустіть