Кримський міст поставив під загрозу безліч життів

Кримський міст завалиться, наслідки будуть катастрофічними: «сотні життів під загрозою».

У Криму через побудований окупантами Керченського моста опинилися під загрозою рідкісні види фауни.

Експерти попереджають, що Кримський міст може впасти вже в 2023 році. При цьому дана катастрофа спричинить страшні наслідки не тільки для людей, а й для місцевої флори і фауни. Екологи відзначають, що міст вже зараз завдає непоправної шкоди навколишньому середовищу.

Зокрема, через будівництво моста росіянами серйозно постраждали багато видів риби, серед яких є і занесені в Червону книгу. Так, на межі зникнення опинилися морські голки, чорноморська популяція морського коника, горбиль, лаврак, які мешкають в Керченській протоці. Будівництво моста також зашкодило тюленям-монахам, стрепетам, довгоносим бакланам і іншим птахами тваринам.

«Міст без перебільшення завдав тяжких наслідків навколишньому середовищу і природі не тільки Криму, але і материковій частині суші. Багато правил екологічної безпеки були проігноровані будівельниками. Тепер екосистема Чорного і Азовського морів виявилася під реальною загрозою … Хоча наші співробітники неодноразово акцентували увагу на можливі проблеми», – розповів експерт з Кримської академії наук, що вважає за краще залишатися анонімним через побоювання «цькування» з боку керівництва.

Еколог попередив, що під загрозою опинилася, зокрема, одна з кримських «пам’яток» – чорноморський афалін. Цей підвид дельфінів занесений до Червоної книги.

«Дельфіни вкрай чутливі до вібрацій і технічним шумів. Тому вже сам процес будівництва моста згубно впливали на їх популяцію», – підкреслив еколог.

У свою чергу, експерти з Інституту водних проблем і меліорації НАН України підрахували, що збитки, завдані навколишньому середовищу при будівництві Кримського моста, можна оцінити приблизно в 400 мільйонів доларів.


Не пропустіть