Штрафу не уникнути: експерт розповів про черговий «сюрприз» від поліції

Водій зобов’язаний увімкнути «аварійку» при зупинці поліцією. Інакше йому можуть виписати штраф.

Про це повідомляє Дорожній Адвокат у Facebook.

Згідно з пп.б п.9.9 Правил дорожнього руху аварійна світлова сигналізація повинна бути ввімкнена у разі зупинки на вимогу поліцейського.

За порушення зазначених вимог поліція накладає на водія штраф у розмірі 425 грн. Це вважається із «найпопулярніших» штрафів поліції. Декілька тисяч таких штрафів водіями щороку сплачуються.

Проте, детально вивчивши законодавство, можна дійти висновку, що такий фінансовий штраф не узгоджується з нормами закону.

Норми КУпАП передбачають відповідальність за користування зовнішніми освітлювальними приладами або попереджувальними сигналами при початку руху чи зміні його напрямку. Аварійна сигналізація згідно з нормами ПДР вважається саме попереджувальним сигналом.

Отже, цими нормами правопорушенням визначено не будь-яке порушення правил користування попереджувальними сигналами, а лише ті, які вчинені при початку руху чи зміні його напрямку.

Тому, за не увімкнення аварійної світлової сигналізації при зупинці на вимогу поліції, інспектор має право винести вам лише попередження, а не фінансовий штраф.

Джерело mashyna.com.ua

Не пропустіть