В Україні представили лінійку бронетехніки майбутнього (Фото)
В Україні представили цілу лінійку бронетехніки майбутнього, яка, як передбачається, повинна буде змінити старі радянські зразки, пише navkolonas.com.
Інженерна група «Азов» випустила в світ відразу кілька нових цікавих новинок, більш детально з ними можна ознайомитися на офіційному сайті колективу. Назва цієї групи останнім часом часто на слуху: недавно, наприклад, фахівці «Азова» презентували концепт нового українського танка « Тірекс », а раніше почали випробування бойової машини підтримки танків (БМПТ) «Азовець».
Зараз вперше були представлені й інші розробки Інженерної групи «Азов». Мабуть, найцікавішою з них став колісний універсальний комплекс «Чорне сонце». Це швидка і маневрена машина, яку можна використовувати, наприклад, для розвідувальних завдань. Тут, до речі, напрошується аналогія з американською машиною Ground X-Vehicle Technology (GXV-T), представленої агентством DARPA.
Колісний універсальний комплекс «Чорне сонце» / © Azov
Інша цікава новинка – важка універсальна БМП «Азовочка». Про цю бойовій машині піхоти ми чули і раніше, але побачили її тільки зараз. Судячи з усього, як і БМПТ «Азовець», вона буде виконана на базі основного бойового танка Т-64. Цей ОБТ взагалі став дуже популярним «донором» для розробників з України. Справа в тому, що після розвалу СРСР в країні залишилося багато Т-64. Саме на його базі, до речі, будуть будувати танк «Тірекс». Що стосується конкретно «Азовочка», то вона буде дуже корисна українським збройним силам, які відчувають велику потребу в добре захищених БМП.
Важка універсальна БМП «Азовочка» / © Azov
Група «Азов» також показала середню гусеничну гібридну платформу «Рисак», обладнану новим модулем «Акинак», також створеним зусиллями цього колективу. Як можна судити за зовнішнім виглядом модуля, в його склад входять кулемет, два скорострільних знаряддя і протитанкові ракети. Очевидно, багато деталей ще тільки належить з’ясувати. В цілому, інформація про нові розробки інженерної групи «Азов» досить мізерна.
Середня гусенична гібридна платформа «Рисак» / © Azov
Нагадаємо, колектив Інженерної групи «Азов» утворився влітку 2014 року. Тоді були здійснені перші закупівлі і перший ремонт техніки, яка використовується полком «Азов». Останній виник як добровільне об’єднання, а потім став частиною МВС України. Зараз у складі Інженерної групи «Азов» трудяться досвідчені фахівці, які раніше працювали на харківському заводі ім. Малишева, який є відомим виробником бронетехніки. Втім, через кризові явища в українській економіці масове виробництво представлених зразків здається малоймовірним.