Новітній російський танк Т-14 «Армата» проти гордості українських тaнкoбудiвникiв «Оплота»

Новітній російський танк проти гордості українських танкобудівників, порівняв cardiagram.com.ua.

На святкуваннях Дня Перемоги Росія вперше показала свій новітній танк – Т-14. Машина побудована на не менш новій гусеничній платформі «Армата». Зовні Т-14 виглядає досить ефектно й сучасно. Російські пропагандисти запевняють, що технічні можливості танка не поступаються зовнішньому вигляду.

Тим не менш, на Червоній Площі «Армата» справила суперечливе враження. Спочатку Т-14 заглох на репетиції параду. Коли ж його спробували відбуксирувати, машина не рушила з місця.

Потім казус трапився з новітньою БМП на базі все тієї ж «Армати» – Т-15. Машина піхоти не змогла заїхати на тягач.

Організатори параду поспішили запевнити – неполадки техніки планові. Військові відпрацьовували евакуацію броньовиків. Проте таке пояснення звучить, м’яко кажучи, непереконливо. По-перше, відколи на парадах відпрацьовують евакуацію.

По-друге, версія про проблеми з двигуном звучить куди більш правдоподібно. На «Армату» ставлять дизельний мотор, який тільки проходить випробування. Тому у агрегату цілком могли виявитися «дитячі хвороби».

Необхідно відзначити, що на «БМ Оплот» також збираються ставити нові двигуни, в порівнянні за потужністю з російськими – 1500 кінських сил. Але український мотор – це, по суті, вдосконалений варіант менш потужного агрегату, який вже давно зарекомендував себе, як надійна робоча конячка.

Не справляє враження і вогнева міць Т-14. У танка гармата такого ж калібру, як і у «Оплота» – 125 мм. Хоча спочатку планувалося, що машина буде стріляти снарядами калібру 152 мм. Але реалізувати цей задум у російських інженерів так і не вийшло.

Ще в кінці 2013 року Сергій Маев, російський генерал, який брав участь у створенні «Армати», зізнався, що зі створенням гармати калібру 152 виникли проблеми.

«Першу 152-міліметрову гармату розірвало на 86 пострілі. Ми довго не могли зрозуміти причини … Та й снаряд такого калібру – дуже складний виріб. І ось, видно, вирішили взяти стару перевірену конструкцію», – так пояснював генерал відмову від більшого калібру в інтерв’ю російському виданню« Росінформбюро».

Тобто спочатку Т-14 не міг відстріляти навіть два боєкомплекту (по 45 снарядів кожен). Але навіть після модернізації 152-міліметрову гармату «Армати» розривало на сьомому боекомплекті.

В цілому Сергій Маев зазначив, що Т-14 програє іншої російської розробці – Т-95, фінансування якого було припинено.

Можливо, у «Армати» чудові показники з активного та динамічногої захисту. Однак судити про це ми поки не можемо. Ні на сайті розробника – УКБТМ, ні виробника – «Уралвагонзавода» – ніяких даних про Т-14 немає.

Все, що нам вдалося зібрати, – основні технічні характеристики машини. І не можна сказати, що вони перевершують український «Оплот». Головна відмінність – російський танк на три тонни легше, і, відповідно, швидше. Частково це пояснюється тим, що для «Армати» розробляли нову, більш легку броньовану сталь. Хоча не треба забувати, що ще в 2011 році, коли «Оплот» вперше представили на міжнародній виставці в Абу-Дабі, його броню назвали кращою в світі. А динамічна система «Оплота» на той момент не мала аналогів.

Нижче – основні технічні характеристики двох танків демонструють, що «Оплот», як мінімум, з вогневої потужності нічим не поступається «Арматі».

Bez-imeni3