Броньований автокран вразив потужністю (Фото)

З 30 квітня по 3 травня в Стамбулі проходила найбільша міжнародна виставка озброєння IDEF 2019. Одним з найцікавіших експонатів став новітній багатоцільовий броньований автокран MPARC (multi-purpose armoured recovery crane). Машина розроблена турецькою компанією Machinery Production Group (MPG) і вже підписаний контракт на поставку 29 одиниць в сухопотні війська країни – Turkish Land Forces Command (TLFC).

MPARC оснащений бронекабіною, призначеною для чотирьох членів екіпажу. Зовнішні камери забезпечують круговий огляд на 360 градусів. На даху встановлено бойовий модуль з дистанційним управлінням. Тут же знаходяться система придушення вибухових пристроїв, а також система захисту від хімічної, бактеріологічної і ядерної атаки (CBRN), а також система виявлення і придушення спалаху.

В основі машини лежить повнопривідне шасі Tatra 8х8, з незалежною підвіскою коліс і системою централізованої підкачки шин. Воно укомплектовано 600-сильним турбодизелем Cummins і 7-ступінчастою автоматичною коробкою передач Allison. Максимальна швидкість становить 80 км/год. Запас ходу – не менше 600 км.

MPARC призначений для евакуації пошкодженої військової техніки, в тому числі броньованої. Для цього машина оснащена потужною лебідкою ззаду – з тяговим зусиллям 40,79 т і тросом довжиною 80 м. Є лебідка і спереду – на 15 т і 60-метровим тросом. Також на кормі встановлена ​​підйомна рама на 13 тонн для евакуації методом часткового навантаження.

Характеристики автокрана виробник не приводить, однак, як видно, вантажопідйомність його становить не менше 40 тонн. До речі, повна маса MPARC ті ж 40 тонн, а допустима повна маса автопоїзда – MPARC плюс транспортний засіб на буксирі – досягає 92 тонни.

Джерело autocentre.ua

Не пропустіть