Як замінити масляний фільтр?
Масляний фільтр – одна з деталей, що дозволяє всьому автомобілю працювати правильно, саме тому його необхідно своєчасно міняти. Робити це при першій необхідності рекомендують як механіки, так і виробники моторних масел. Він забезпечує правильну роботу рухомих частин двигуна, за допомогою своєї фільтруючої функції. У міру зношування деталей, в масло потрапляють різні домішки і дрібні сторонні частинки, які можуть забруднити масло і посприяти поломки двигуна, а масляний фільтр є захистом від цього процесу. Він видаляє тверді і хімічні небажані домішки з масла. Якщо масло не замінити своєчасно, то масло, отяжеленние чужорідними речовинами, не зможе проходити до двигуну і змащувати його деталі, що рано чи пізно неодмінно призведе до поломки і дорогого ремонту.
У конструкцію масляного фільтра входить клапан, який регулює циркуляцію масла. Але, у міру його забруднення, неочищена олія буде проходити до двигуна і забруднювати його деталі. Виробники моторних масел, фільтрів і автомобілів в основному рекомендують часту заміну масляних фільтрів з тим, щоб продукти їх виробництва працювали справно і служили як можна довше. Але насправді міняти фільтр можна і рідше. Для більшості автомобілів з середніми характеристиками, у звичайних кліматичних умовах фільтри рекомендується міняти кожні десять тисяч кілометрів. Така ж періодичність заміни зазвичай застосовна і до моторного масла. Але частіше міняти фільтр не забороняється, і якщо у вас виникли сумніви в чистоті що потрапляє в двигун масла, можна змінити його і раніше.
Основним доводом на цьому зауваженні є той факт, що масляний фільтр коштує приблизно п’ятнадцять доларів, а усунення поломки двигуна може коштувати більше тисячі доларів. Подивившись на ці цифри, нескладно визначити, що міняти фільтр своєчасно дуже вигідно. Ми рекомендуємо звертатися до майстрів в спеціально обладнані СТО, щоб заміна масляного фільтра пройшла без проблем, але це можна зробити і самостійно, якщо ви чітко уявляєте технологію цього процесу.
Заміна масляного фільтра самостійно
У першу чергу переконайтеся, що автомобіль заглушений, ваші очі захищені окулярами, і ви прийняли всі заходи щодо забезпечення безпеки. Для проведення заміни, знадобиться спеціальний ключ, відповідний для фільтра, який розташовується під двигуном на піддоні. Якщо ви виявили, що масло, що залишилося чисте і придатне до експлуатації, акуратно злийте його в заздалегідь підготовлену, чисту (без залишків води або інших домішок і бруду) ємність відповідного розміру. Це дуже важливо, оскільки попадання води або сміття в масло негативно позначиться на роботі двигуна. Потім перевірте, щоб фільтр був чистим, і весь ущільнювальні кільця були на місці і Справний. Після заповнення фільтра маслом, він готовий до встановлення. Вона здійснюється вкручують рухами, спрямованими за годинниковою стрілкою.
При цьому ви повинні докласти зусилля, щоб фільтр щільно прилягав до поверхні, але не забився. При заміні фільтра, варто пам’ятати про техніку безпеки при роботі з хімічними речовинами. Масло не повинне потрапити в грунт або воду, а використаний фільтр повинен бути утилізований у відповідності з усіма правилами.
Заміна масляного фільтра на СТО
Заміну масла і масляного фільтра слід здійснювати в спеціалізованих автосервісах відповідно до вимог з експлуатації автомобіля. Як правило, ця процедура має на увазі наявність наступного обладнання:
яма для огляду автомобіля або підйомник;
спеціальний ключ для фільтра;
ключ для піддону, на якому кріпиться фільтр;
чиста місткість, в яку можна буде перелити використане масло.
Як здійснюється заміна масляного фільтра?
Для початку слід включити двигун і трохи прогріти його. Це робиться для того, щоб масло трохи розігрілося і стало більш текучим. Вимикаємо двигун, переконуємося, що машина заглушена, і приступаємо до заміни масла. Знімаємо кришку з горлечка, через яке заливається масло, і встановлюємо ємність під масляний піддон, щоб туди могло стікати масло. Пам’ятайте про те, що деталі можуть бути гарячими, тому намагайтеся їх не торкатися. Перед початком зливу масла рекомендується надіти рукавички. Це знизить ймовірність отримання опіку від розігрітого масла. Коли все готово, починаємо відвертати кришку. Робимо це не кваплячись, притискаючи кришку до піддону, щоб вона різко не вилетіла. Коли вона відкручу, різко прибираємо її, щоб не потрапити під струмінь гарячого масла.
Стежимо, щоб масло попадало в ємність для нього і не протікало на підлогу або на землю. Після того як все масло буде видалено з фільтру, протріть насухо пробку і надягніть на неї нове кільце ущільнювача для кращої герметизації. Укручуємо пробку на горлечко щільно, але не докладаючи зайвих зусиль. Потім точно встановлюємо положення, в якому знаходиться фільтр в автомобілі. За допомогою ключа для масляного фільтра скручуємо його проти годинникової стрілки і витягаємо. Робити це слід акуратно, так як у фільтрі можуть перебувати залишки масла. Беремо новий фільтр, перевіряємо ущільнювальні кільця і змащуємо їх маслом. Встановлювати новий фільтр слід, вкручуючи його руками, без використання ключа. Після того як кільця фільтра торкнутися двигуна, щільно зафіксуйте конструкцію.
Коли фільтр встановлений, відкриваємо горлечко для заливки масло і наповнюємо його до потрібної позначки на щупі. Не забуваємо про те, що характеристики масла повинні відповідати вашому автомобілю і умов навколишнього середовища. Коли масло залито, а кришка горлечка щільно загвинчена, включіть двигун і дайте йому попрацювати пару хвилин. Після того як лампа аварійного тиску масла згасне, можна вимкнути двигун. Через десять хвилин перевірте рівень масла, якщо необхідно до лийте, і як слід закрутіть кришку фільтра. Новий масляний фільтр готовий до експлуатації.
Запобіжні заходи при заміні масляного фільтра
Якщо ви міняєте фільтр самостійно, переконайтеся, що автомобіль добре зафіксований домкрат ом і опорами;
Використане масло і фільтр варто викидати в спеціалізовані місця для утилізації хімічних відходів;
Слідкуйте за тим, щоб масло не потрапило в грунт або воду, так як воно може завдати шкоди довкіллю.
Як правильно вибрати масляної фільтр
Масляні фільтри бувають двох видів:
Фільтр з двома фільтруючими елементами: основним і фільтром, який контролює проходження масла через пропускний клапан;
Фільтр, в якому встановлений тільки основний фільтруючий елемент.
Фільтр з двома фільтруючими елементами дає можливість перевірки стану та рівня масла в салоні машини при включеному двигуні.