Як захистити автомобільну оптику?

Раніше на автомобілях були масивні скляні фари, вони не каламутніли, потужно розсіювали світло, єдине що з ними могло трапитися, це те що вони можуть розбитися, але звичайно не самостійно. У 21 столітті, все стало трохи інакше. Фари стали виробляти із пластику, це суттєво здешевило і урізноманітнило їх форму. Головним чином пластик використовують в головних фарах, наприклад, противотуманки зі склом, так як потужна лампа в маленькому просторі накаливается так, що просто може розплавити пластик. Які негативні фактори впливають на сучасну оптику автомобілів, а головне, як?

пластик розжарюється під дією світла фари і нерідко може лопнути при різкому попаданні води або снігу, так як скло розпечене, а вода і сніг холодні. Різкий перепад температур не кращий друг пластика;
розбити пластик навіть дрібним камінчиком відскочив з-під коліс попереду автомобіля дуже легко;
пил і пісок призводять до помутніння пластика;
ксенон в рази гірше світить, навіть при малому помутнінні пластика;
пластик легко пошкоджується навіть при протиранні бруду ганчіркою.
Невже немає ніякого порятунку? Звичайно, є, і це автовініл для оптики.

Є три основних види автовініла для захисту автомобільних фар:

Плівка, призначена для скляних фар. Вона товста і кріпиться за допомогою спеціального клею, який витримує високі температури. У процесі роботи плівка розігрівається і стає пружною, тому камінчики від неї відскакують. Також вона уповільнює теплообмін і різкий перепад температур згладжується.
Поліуретанова плівка для пластикових фар. Товщина маленька, але стійкість до пошкоджень велика. Вона надміцна і довговічна, хоча від удару цеглою або битою не захистить.
Вінілова плівка для пластикових фар. Мала товщина, а й захист від пошкоджень теж невелика. Вона дешева і здатна до самовідновлення.
Фари самі по собі складний елемент, і наклеювати плівку самостійно може бути проблематично, тому краще звернутися до фахівців. Не економте на плівці. Купуючи якісний товар ви убезпечите себе від помутніння плівки і від можливого пожовтіння клейового шару. Співвідношення витрат на установку нової фари або її полірування й поклейку плівки, відразу зроблять однозначний висновок на користь плівки. Вона на довгі роки, в середньому 5 – 7 років збереже фари вашого автомобіля в ідеальному стані і істотно заощадить кошти.


Не пропустіть