Фахівці пояснили, коли треба замінювати літні шини зимовими

За прогнозами синоптиків, в Україні цього тижня очікується перший сніг та морози. Зокрема, мокрий сніг прогнозується у Житомирській, Чернігівській, Сумській, Київській областях та Києві, а на сході вже будуть нічні приморозки до мінус 4 — 6 градусів за Цельсієм, пише газета Експрес.

Для автовласників це означає одне — час замінювати літні шини зимовими. Чи не зарано?

— Багато хто з водіїв помилково вважає, що зимові шини треба встановлювати тоді, коли вже пішов сніг, — каже Сергій Овчинников, голова Спілки автомобілістів України. — Між тим, навіть коли середньодобова температура повітря становить 7 градусів вище нуля, від літньої гуми користі мало. Навіть якщо нема снігу та ожеледі, за таких температур літня гума стає небезпечною. Адже зимові шини виготовлені із спеціальних сумішей, пристосованих для таких температур.

А літня гума стає “пластмасовою” — сильно твердне, а це погіршує зчеплення з дорогою, збільшує гальмівний шлях, погіршує керованість автомобіля.

— Замінити шини — задоволення не з дешевих. Деякі водії з метою економії купують або вживані шини, або лише одну нову пару — у результаті машина має два літні й два зимові колеса. Що скажете?

— Це краще, ніж їздити взимку на літній гумі, — долучається Тарас Рега, керівник Школи водійської майстерності. — Але набагато гірше, ніж мати нормальні зимові шини. Скажімо, якщо передні колеса в автомобілі будуть літніми, а задні — зимовими, на повороті на сніжній дорозі машину почне заносити.

Стосовно вживаних колес, то велике значення має ступінь зношеності протектора. Часом, ніби економлячи, водії “влітають” у набагато більші витрати, адже зношена зимова гума на сніжній дорозі поводитиметься навіть гірше, ніж літня. Крім того, після закінчення терміну придатності гумова суміш протектора втрачає частину своїх властивостей.

Загалом, якісні шини — літні чи зимові — мають прослужити в середньому 3 роки. Після того їх варто замінювати новими.

Марина МОРОЗ


Не пропустіть