Щоб не плавитися у спеку: коли потрібно заправляти кондиціонер в авто та скільки це коштує

На те, що кондиціонер час заправляти, вкажуть специфічні ознаки

У спеку без кондиціонера не обійтися. Але щоб він працював економно та ефективно, його необхідно регулярно заправляти.

Згодом фреон, що використовується в кондиціонері, випаровується. Це призводить до зниження якості охолодження, а також збільшує витрату палива. Недолік фреону може призвести до пошкодження компресора кондиціонера, а це вже вимагатиме дорогого ремонту.

Як часто потрібно заправляти кондиціонер?

Рекомендують заправляти кондиціонер щороку або раз на два роки. Це допоможе зберегти його працездатність та уникнути проблем.

Як зрозуміти, що кондиціонер потребує заправки

Якщо кондиціонер не охолоджує повітря так, як раніше, це явна ознака того, що йому не вистачає фреона. Зниження ефективності роботи кондиціонера може призвести до збільшення витрат палива.

Якщо з кондиціонера йде неприємний запах, це може бути ознакою того, що в системі накопичилися бруд та бактерії. Тоді кондиціонер варто почистити.

Процес заправки кондиціонера

Заправлення кондиціонера зазвичай роблять кваліфіковані фахівці. Процес поділяється на такі етапи:

  • відкачування старого фреону;
  • перевірка системи на герметичність;
  • заправлення нового фреону.

Скільки коштує заправка кондиціонера у 2024 році

Вартість заправки кондиціонера залежить від марки автомобіля та сервісного центру. У середньому в Україні це 500 гривень. У цю вартість входить балон нового фреону, заміна флуоресцентної олії. Окремо оплачується антибактеріальне чищення кондиціонера. Воно коштує близько 150 гривень.

Як правильно користуватися кондиціонером

Щоб кондиціонер в авто працював справно і не потребував частої заправки, не вмикайте його на максимальну потужність при холодному двигуні, регулярно чистьте фільтр салону. Також не слід залишати автомобіль на довгий час під прямим сонячним промінням з увімкненим кондиціонером.

Джерело telegraf.com.ua

Не пропустіть