Як уберегти авто від викрадення: 10 простих порад

Зловмисники найчастіше вибирають старенькі вітчизняні автомобілі через слабку систему захисту або дорогі іномарки, пише segodnya.ua.

Для викрадення автомобілів злочинці використовують як класичні, так і нестандартні схеми. З кожним роком викрадачі стають все винахідливішими і придумують оригінальні методи викрадення транспортних засобів. До того ж на ринку товарів постійно з’являються поліпшені пристрої для швидкого злому авто.

Як повідомляє прес-служба поліції Полтавської області, зловмисники найчастіше вибирають старенькі вітчизняні автомобілі через слабку систему захисту або її відсутність. Також популярністю серед викрадачів користуються і сучасні дорогі іномарки.

Тому власникам авто потрібно не забувати про захист свого транспортного засобу, бути уважними та обережними.

У зв’язку з цим правоохоронці пропонують кілька простих способів, як уберегти авто від угону:
Обладнайте свій автомобіль проти викрадення. Важливо використовувати багаторівневий підхід до захисту автомобіля. Наприклад, злодієві вдалося відключити звукову сигналізацію і потрапити в салон. Але педалі і КПП (коробка перемикання передач) заблоковані механічним способом. На двигуні також бажано встановити автономний протиугінний пристрій.
Навіть під час короткої зупинки завжди виймайте ключ із замка запалювання.
Закривайте всі двері і вікна, не лінуйтеся зайвий раз їх перевірити.
Ніколи не тримайте документи і другий набір ключів в автомобілі.
Ніколи не залишайте автомобіль з працюючим двигуном, навіть якщо ви відлучаєтеся хоча б на хвилину. Машини часто викрадають біля магазинів, заправок, мийок і тому подібне. Багато викрадень відбуваються холодним ранком, коли власник залишає машину на прогрів.
Злодій не любить світла. Машина, яку залишили під ліхтарем, має менше шансів потрапити в руки викрадачів. Бажано залишати автомобіль на стоянці в добре освітленому місці.
Не залишайте в автомобілі незнайомих людей. Візьміть за звичку, перш ніж вийти з машини, озирнутися навколо і, якщо все в порядку, непомітно включите протиугінний пристрій.
Застрахуйте свій автомобіль.
Залишайте автомобілі тільки на перевірених охоронюваних стоянках. Завжди вимагайте від працівників відповідні документи (договір, квитанція, талон або корінець), в якому вказується інформація про автомобіль і час його перебування на стоянці.
Ні в якому разі не залишайте цінні речі на видному місці, краще сховає все від цікавих очей в багажник або на підлогу авто.
Правоохоронці також нагадують, що обладнання вулиць, стоянок і місць скупчення людей камерами відеоспостереження значно прискорить процес розшуку викраденого транспортного засобу і встановлення особи зловмисника.

Як повідомлялося, кращим засобом від угону правоохоронці називають аерографію: на розмальовані машини злодії зазіхають рідко, адже таке авто вельми примітне і в потоці машин на ньому не сховаєшся. Крім того, це додасть викрадачам головного болю, адже перефарбовувати таку машину, щоб продати, буде накладно.


Не пропустіть