Що потрібно возити в багажнику свого авто, щоб можна було вирішити будь-яку проблему

Досвідчені водії радять обов’язково мати порошковий вогнегасник і мідні дроти для прикурювання

Не секрет, що поїздка на автомобілі – це не тільки користь і задоволення, але і можливі неприємних сюрпризів, пов’язані з поломками. Щоб мінімізувати наслідки дорожніх проблем, на основі свого 20-річного досвіду водіння журналіст “Сегодня” склав перелік необхідних предметів, які варто мати під рукою в автомобілі, і підготував поради, як правильно їх вибирати.

На аптечці особливо зупинятися не будемо: вони продаються вже укомплектованими. Також не варто згадувати про щітки-скребки для очищення скла від льоду і снігу взимку, знаку аварійної зупинки, домкраті і балонному ключі: їх призначення і необхідність очевидні.

А ось про решту корисного ЗІПу поговоримо (по-армійському розшифровується як “запас інструменту і приладдя”).
1. ВОГНЕГАСНИК. Він – як запасне колесо: начебто тільки зайве місце в машині займає. Але якщо він знадобиться, а його немає – лікті покусаєш! Краще вибирати порошковий: він менш ефективний, ніж вуглекислотний, але безпечніше при експлуатації. Мінімальний для легковика – типу ОП-2 об’ємом 2,6 л. Він багаторазовий, перезаряджати рекомендується, коли стрілка манометра вийде за межі зеленої зони. Термін служби – 10 років. Ціна – від 170 грн.

2. БУКСИРУВАЛЬНИЙ ТРОС. Нагадаємо: згідно з правилами дорожнього руху він повинен бути 4-6 м завдовжки. Більш короткий небезпечний: при різкому гальмуванні автомобілі можуть зіткнутися. Те, що продається на авторинках, як плоске, так і кругле, за ціною 100-200 грн, не годиться: воно витримує навантаження всього 200-300 кг при заявлених 2,5-3,5 т і може порватися при найменшому ривку. Таких тросів потрібно возити мінімум два, про запас. Якісний трос коштує 400-500 грн, а заявлене навантаження повинна бути 6-8 т – потрійний-п’ятірний запас ваги автомобіля. Любителям їздити по бездоріжжю варто купити динамічний трос довжиною 8-9 м, який працює, як пружина: спочатку розтягується, потім стискається – і ривком висмикує застрягле авто. Але ціна кусається – від 1300 грн за 8 метрів.

3. ПУСКОВІ ДРОТИ для прикурювання. Особливо необхідні в морози, якщо вашому акумулятора 3-4 роки і більше, і він ні разу не підзаряджався за допомогою зарядного пристрою. Допомогти завестися готові багато автомобілістів, але буває, що нічим. Тому краще мати свої дроти. Надійні і безпечні прикурювача повинні бути мідними, а не алюмінієвими з покриттям з міді, мати переріз не менше 6 кв. мм, довжину 2-4 м, еластичну ізоляцію із силіконової гуми і потужні затиски- “крокодили”. Все це необхідно, тому що пусковий струм досягає 100 ампер, і тонкі дроти можуть розплавитися. А через більший опір алюмінію в порівнянні з міддю напруга на клемах акумулятора автомобіля-реципієнта може впасти нижче 9 вольт, і машина не заведеться. Коштують хороші дроти від 500 грн.

4. ЛОПАТА. Багато хто радить купити складну лопатку. Але досвід показує, що вона і дорога, і незручна в користуванні, і квола. Найкраще – армійська мала саперна лопатка, якою можна розчистити дорогу, підкопати просів автомобіль і т.д, а при нагоді – навіть відбитися від злих собак або хуліганів. Штатне місце її – під водійським сидінням. Ціна саперної – від 50 грн, складаної – від 250 грн.

5. ВОДА. Краще питна, в 2-3-літровій пляшці. Можна і спрагу вгамувати, і помити руки, і долити при необхідності в бачки омивача лобового і заднього скла.

6. МИЛО, ВОЛОГІ СЕРВЕТКИ, ПАРА РУКАВИЧОК. Найбільше потрібні при заміні колеса, що лопнуло в брудну погоду. Ціна – 20-30 грн за все.

7. ГАНЧІРКИ. Без коментарів. Безкоштовно.
8. ВІДРО. Не посміхайтеся. Мова йде не про 8-10-літрову ємність, і навіть не про дитяче відерце, а про гумове або склеєне з ПВХ (тканина, з якої роблять надувні човни) 4-5-літрове м’яке відрі. Місця в багажнику воно займає мізер, а пригождается нерідко. Наприклад, якщо треба в дорозі зачерпнути води з річки або озера, щоб промити після поїздки по бруду фари, скло, задні ліхтарі тощо. Ціна питання – 100-120 грн. Ну а якщо грошей шкода, можна замінити відро міцним поліетиленовим пакетом.

9. ЗАСІБ ДЛЯ МИТТЯ СКЛА. Необхідно, так як вода в бачку омивача малоефективна в негоду, коли дорожня бруд, змішана з залишками автовихлопів, потрапляє на лобове скло, і періодично доводиться його відмивати. А також для миття інших вікон і дзеркал. Ціна – від 10-12 грн/флакон.

10. НІЖ, ВИКРУТКА РОЗВІДНИЙ КЛЮЧ. Призначення ножа очевидно, викрутка допоможе, наприклад, при заміні двірників (піджати язичок кріплення), а розвідний ключ потрібен, щоб підтягти або при необхідності відкрутити гайки кріплення клем акумулятора. Ціна за все – від 50 грн.

11. КОМПЛЕКТ СКЛООЧИСНИКА. Особливо необхідний взимку, коли гумки на двірниках можуть вийти з ладу через лід. Бували випадки, коли двірники ламали вандали-пішоходи, “караючи” водія за парковку на тротуарі. Бажано мати в запасі хоча б один склоочисник, оскільки рух без нього з боку водія в дощ і сніг заборонено. Ціна – в залежності від типу автомобіля та якості “двірника”.

12. МОТОРНЕ МАСЛО. Не секрет, що двигун при роботі потроху “їсть” масло, і доводиться його доливати. Ціна – 120-200 грн/л.

13. ГАЛЬМІВНА РІДИНА. Якщо її рівень в контрольному бачку впаде нижче мінімуму через випаровування, їздити стає небезпечно. Ціна – від 60 грн/л.

14. АНТИФРИЗ. Потрібен, щоб при необхідності долити його в систему охолодження. Бо антифриз поступово випаровується, і може виникнути підтікання. Влітку можна долити води, але тоді перед зимою доведеться міняти охолоджуючу рідину, щоб не замерзла. Ціна – 40-50 л за 1 л.
15. СУМКА АБО ЯЩИК ДЛЯ ІНСТРУМЕНТУ. Підійдуть будь-які, куди поміститься все вищеперелічене, крім вогнегасника і лопати. Ціна – від 0 коп за сумку, зшиту самостійно, до 400 грн за автоящик made in China.


Не пропустіть