Водійські лайфхаки, які скорочують витрати на бензин і ТО

Регулярна експлуатація автомобіля несе в собі чималі витрати на паливо. До того ж чим частіше використовується авто, тим більше потребує техобслуговування. Ми зібрали 8 порад, які допоможуть вам заощадити не тільки на паливі, але і на ТО.

8. Не втоптувати педаль газу в підлогу

На дорогах часто можна побачити любителів різко стартувати. Але ще в автошколі всім пояснювали, що найменша витрата палива гарантована при плавному розгоні і плавному гальмуванні. При різкому розгоні автомобіль споживає більше енергії, а значить, і витрата палива збільшується.

7. Використовуйте круїз-контроль на трасі

З дотриманням обмежень швидкості або з використанням круїз-контролю ваш автомобіль буде споживати набагато менше палива, ніж при великому розгоні на відкритих ділянках дороги. Щоб впоратися з опором повітря, машина збільшує число обертів і, відповідно, витрата палива.

6. Своєчасно проходьте ТО

Масляний фільтр і масло в двигуні необхідно міняти кожні 7 тис. км. Також не забувайте про заміну свічок і повітряного фільтра. Щоб уникнути зайвих витрат, все це потрібно міняти вчасно. До того ж це може привести до погіршення роботи двигуна, ремонт якого обійдеться вам дуже дорого.

5. Вимкніть кондиціонер

В даному пункті кожен вирішить для себе, чи хоче він пожертвувати комфортом в цілях економії палива. З включеним кондиціонером витрата збільшується в середньому на 15%. Інші електроприлади в машині не настільки ненажерливі. Але все ж якщо ви вимкніть кондиціонер, то будете економити приблизно 2 л палива на кожні 100 км.

4. Раціонально складайте маршрут

Планування маршруту особливо допомагає заощадити на паливі в холодну пору року. Тільки що прогрітий двигун витрачає більше палива протягом перших 8-10 км. Постарайтеся об’єднати всі свої справи в одну подорож, щоб не прогрівати двигун кілька разів за день.

3. Постарайтеся не їздити в дощ

Крім того що в сильний дощ збільшується кількість аварій, збільшується і витрата палива. Якщо в сухий день при великому розгоні авто витрачає енергію при опорі зустрічного потоку повітря, то під час дощу опір води під колесами машини не набагато менший.

2. Регулярно перевіряйте тиск в шинах

По-перше, добре накачані шини забезпечують оптимальний гальмівний шлях. По-друге, якщо колеса спустять хоча б на 0,1 атм, то витрата палива виросте на 2-3%. Важливо стежити за тим, щоб рівень тиску в шинах відповідав рекомендованому, особливо під час зниження температури повітря.

1. Приберіть все зайве з автомобіля

У деяких автолюбителів є звичка возити з собою все підряд: і необхідне, і зовсім непотрібне. Краще звільнити свій багажник від всякого мотлоху і залишити в ньому дійсно необхідні речі (запасне колесо, домкрат, накидні ключі). Чим більше навантажений ваш автомобіль, тим більше палива він витрачає при русі.

Джерело autonews.ua

Не пропустіть