Сім ознак, за якими можна впізнати непрофесійного водія

Водій-майстер в потоці непомітний – він нікому не заважає, все робить чітко, на “автопілоті” і рефлексах.

З початківцями драйверами і тими, кому слід кардинально підвищувати свою водійську майстерність, картина інша – їх видно за версту.

Ми всі вчилися потроху і мета нашої розповіді – не образити тих, у кого щось не виходить, а вказати на недоліки водіння, які загрожують на дорозі неприємностями водіям і оточуючим.

Управління по смартфону

У автомобіля є органи управління – кермо і педальний вузол, але деякі громадяни примудряються пілотувати транспортний засіб підвищеної небезпеки по смартфону.

Мова зовсім не про високі цифрові технології, а про тих, хто в процесі водіння розмовляє і листується з мобільного пристрою, створює аварійні ситуації і провокує уповільнення транспортного потоку. Не потрібно так робити.

Згадайте, в кінці кінців, слова Френка Мартіна з фільму “Перевізник. Спадщина”: “За кермом на телефон не відповідаю”!

Дзеркала і поворотники, яких немає

Багато років тому під колеса автору цих рядків, що їхав за кермом досить важкого пікапа, кинувся легковик – він перебудувалася в останній момент без покажчика повороту. Тоді дивом вдалося уникнути зіткнення. Втім, подібні товариші продовжують зустрічатися із завидною регулярністю.

Незрозуміло, що рухає цими людьми – небажання дивитися в дзеркала заднього виду і оцінювати відстань до транспортного засобу, особлива філософія укупі з тонкою душевною організацією або сигнали з космосу, які затуманюють розум? Як би там не було, перестроювання без погляду в дзеркало заднього і позначення маневрів, та ще й в останній момент – це погано, дуже погано.

Різкіше, жорсткіше, суворіше

У середовищі автомобілістів існує дуже дивна думка, що різкі дії кермом з будь-якого приводу і часті перестроювання – це нібито символ “спортивного” водія. Особисто ми не бачимо тут нічого привабливо, скоріше навпаки. Плавність і рівномірність є запорукою динамічного – в рамках Правил дорожнього руху, зрозуміло! – руху.

Зверніть увагу на скупі дії професійних автогонщиків, які добре видно. І де там різкість?

Сидіння-ліжко

Ще один міф про “спорт” змушує деяких водіїв ставити спинку сидіння в напівгоризонтальне положення – мовляв, лежиш майже як гонщик. А тепер, увага, питання: де ви бачили лежачих гонщиків? Пілоти, що виступають в змаганнях, закуті в “ковші” з вертикальною спинкою. Цілу вічність тому легендарний інструктор Ернест Сергійович Циганков пояснював автору цих рядків, тоді ще зеленому молодикові про те, чому цивільному водієві не слід захоплюватися з нахилом спинки крісла. Уявіть собі, що на дорозі виникла екстрена ситуація, і вам доводиться швидко обертати кермом.

Зробити це в напівлежачому положенні важко – ви придвинется до керма, спина при цьому буде відірвана від сидіння, і ви, не маючи упору, буквально повиснете на кермі.

Нейтраль, коли не треба

Досвідчений водій заправляється рідше новачка або “гонщика”, оскільки відчуває баланс між динамічною і при цьому економічною їздою. Ми маємо на увазі не польоти між машин, а рух в межах, встановлених ПДР, коли ти не дихаєш на педаль газу, а їдеш цілком впевнено.

До речі, про економію – деякі водії на довгих прямих і спусках включають нейтраль в коробці нібито для зменшення споживання пального.

Свого часу експерти провели експеримент з автомобілями, оснащеними інжекторними двигунами. Він показав, що переходити на нейтраль не потрібно – блок керування двигуном визначає рух накатом і припиняє подачу палива.

На це вказували свідчення моментальної витрати палива, що йдуть в нуль. При перекладі селектора в нейтраль, на екрані бортового комп’ютера з’являлася одиниця з “хвостиком”.

Крім того – і це важливий момент! – спускаючись на нейтрали з гори, ви позбавлені можливості сповільнюватися двигуном і можете перегріти гальма.

Цікаві передбачення

Досвідчений водій читає потік і передбачає багато небезпечних ситуацій, не їздить в мертвій зоні інших машин, відстежує мотоциклістів (окей, нехай і не всіх), а ще має запасні варіанти на випадок екстрених подій.

Він, немов шахіст, готовий до різних можливих дорожніх сценаріїв, постійно моніторить обстановку навколо автомобіля, немов пілот винищувача.

Манера їзди у недосвідчених і тих, хто не бажає підвищувати рівень майстерності, діаметрально протилежна.

We do not need no education

Цитата з пісні великих Pink Floyd якнайкраще відрізняє непрофесійних водіїв – вони не вчаться ні на своїх, ні на чужих помилках.

І це, мабуть, найбільш сумний фактор.

Джерело avtodream.org

Не пропустіть