Кого з водіїв поліція в Україні не може штрафувати за їзду без прав: відповідь юристів

Як відомо, в Україні можна отримати штраф за відсутність у водія при собі посвідчення на право керування транспортним засобом, не кажучи вже про саму наявність такого документа в принципі. Разом з тим, є деякі водії, яким мати і навіть оформляти права не обов’язково.

Юристи звертають увагу, що останнім часом в Україні почастішали випадки притягнення поліцією до відповідальності за їзду без прав водіїв електричних скутерів і самокатів. Їх штрафують на 3400 гривень за ч.2 ст.126 КУпАП, повторне порушення може коштувати 40 800 гривень штрафу та позбавлення прав на строк до семи років. Також поліцейські оформляють штраф 850 гривень за ч.6 ст.121 КУпАП за відсутність реєстрації транспортного засобу. Однак юристи звертають увагу, що робиться це часто незаконно.

Законодавство свідчить, що притягати до відповідальності можна за керування без прав механічним транспортним засобом. Таким можна вважати і транспорт, який приводиться в рух електродвигуном потужністю понад 3 кВт. Їх відносять до категорії “А1”, на яку обов’язково потрібно оформляти права і ставити на облік у МВС.

Але якщо зазначеним показникам транспорт не відповідає, то вимагати наявність на нього документів і, вже тим паче, штрафувати за їхню відсутність поліція водіям не має права.

Джерело doradvokat.com.ua

Не пропустіть