Штраф 51000 гривень: на українських дорогах з 1 жовтня запрацює нова форма контролю

Стало відомо, хто з водіїв за порушення заплатить великий штраф.

Як стало відомо, вже незабаром, а саме з 1 жовтня, в Україні запрацює повноцінно автофіксація WiM, яка буде автоматично визначати перевищення вагових норм. До речі, до цього, така фіксація працювала в тестовому режимі. Тому, власники габаритного транспорту, що перевищують ваговий контроль, отримуватимуть “листи щастя” зі штрафами.

Зазначається, що передбачається це законом за №1582-IX “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю”. Щодо вимірювального обладнання, то воно розташоване у верхньому шарі покриття, по всій ширині дороги. Крім того, перекриття передбачається всіх об’їзних шляхів.

Водії, які порушили ваговий контроль своїм габаритним транспортом, зобов’язані будуть заплатити чималі штрафи.

Скільки доведеться заплатити порушникам:
– Якщо перевищення вагових норм від 5 і до 10%, то в таких випадках штраф складе 8,5 тисячі гривень.
– Перевищення габаритним транспортом вагових норм від 10 і до 20%, то в такому випадку необхідно буде заплатити 17 тисяч гривень штрафу.
– Якщо ж перевищення вагових норм габаритним транспортом від 20 і до 30%, то в таких випадках штраф складе 34 тисячі гривень.
– У випадки, коли перевищення вагових норм габаритним транспортом більш ніж 30%, в такому ж випадки штраф, який потрібно буде заплатити водієві, складе вже 51 тисячу гривень.
Крім того, наголошується, що за порушення, відповідальність в першу чергу несуть не самі водія габаритного транспорту, а власники цих автомобілів. Ще великий штраф, розмір якого становить 51 тисячу гривень, платитимуть і ті недобросовісні власники авто, які якраз таки, від автоматичної фіксації, приховують номери машин.


Не пропустіть