Водіїв почали масово штрафувати за номерні знаки

У холодний період року, коли дороги вкриті ожеледицею, снігом і сльотою, водіям необхідно виявляти крайню обережність, оскільки збільшується ризик виникнення аварій. Про це повідомляють юристи групи «Дорожній адвокат».

Однак у зимовий час можна отримати штраф не лише за стандартні порушення, а й за порушення, яке може здатися неочевидним для багатьох автолюбителів.

Йдеться про номерні знаки. Правоохоронці почали зупиняти водіїв за брудні номери навіть без законних підстав для таких зупинок. Сніготанення та використання протиожеледних сумішей можуть призвести до засмічення номерних знаків, створюючи подібні ситуації для кожного водія.

Важливо, що штрафи за такі порушення значно зросли. За першого порушення водіям загрожує штраф у розмірі 1190 грн (ч. 1 ст. 121-3 КУпАП).

Юристи наголошують, що водій не має права керувати транспортним засобом, якщо номерний знак є брудним, і символи на ньому не можуть бути чітко помітні на відстані 20 метрів (2.9.в ПДР).

Слід зазначити, що штраф може бути накладено навіть у випадку, якщо з номерного знака не читається лише один символ, за умови, що інші символи добре видно.

Однак важливо врахувати, що згідно із законодавством для накладення штрафу номерний знак має бути нечитаним з відстані 20 метрів.

Це має на увазі, що підставою для накладення штрафу може бути лише фото- або відеозафіксація номерних знаків інспектором на відстані 20 метрів, де символи не будуть видно. Важливо пам’ятати і про проведення спеціальних вимірів, а не лише оцінки на око.

Якщо вас зупинили, рекомендується одразу очистити номерні знаки від забруднень, протерти їх, а потім запросити у інспекторів докази у вигляді фото або відео, на яких зафіксовано рух вашого автомобіля з номерами, що не читаються, на відстані 20 метрів.


Не пропустіть