Нетверезим водіям дозволили сісти за кермо для експерименту: що з цього вийшло

В рамках експерименту, що спонукає до роздумів, проведеного автошколою в японському місті Фукуока, особам у стані алкогольного сп’яніння було дозволено керувати транспортними засобами, як повідомляє The Guardian.

Це незвичайне дослідження відбулося в річницю трагічної аварії, спричиненої державним службовцем у стані алкогольного сп’яніння, в результаті якої загинули діти у віці 1, 3 і 4 років. Поліція Фукуоки схвалила та підтримала цю ініціативу.

Важливо зазначити, що ці водії у стані алкогольного сп’яніння були обмежені контрольованим середовищем тренувального майданчика автошколи, без доступу до доріг загального користування.

Експеримент проходив поетапно. Спочатку учасники експерименту керували автомобілями на тверезу голову, долаючи слаломи, S-подібні віражі та круті повороти. Згодом вони випили 350 мл пива, келих сливового вина та 25-градусний алкогольний напій. Через годину вони спробували повторити курс під наглядом тверезого товариша.

Одна з учасниць, журналістка Хілім Ха, з подивом виявила, що бореться з прискореним серцебиттям і почервонілим обличчям. Вона різко гальмувала, нерозважливо прискорювалася на прямих ділянках, виїжджала на зустрічну смугу і наближалася до крутих поворотів з надмірною швидкістю.

Вміст алкоголю в її крові становив 0,3 проміле, що підкреслює небезпеку навіть мінімального вживання алкоголю під час керування транспортним засобом.

Цей експеримент став суворим нагадуванням про небезпеку, пов’язану з будь-яким вживанням алкоголю перед тим, як сісти за кермо, і підкреслив критичну важливість тверезості на дорозі.

Джерело avtosota.com

Не пропустіть