Заборона на дизельні автомобілі посилюється

Три європейські та одна латиноамериканська столиці домовилися ввести заборону на дизельні двигуни. Нагадаємо, в Парижі і передмістях встановлено заборону на в’їзд для всіх легкових автомобілів і мотоциклів, поставлених на облік до 30 вересня 1997 року, а в центральну частину міста заборонено в’їжджати автобусам і вантажівкам, зареєстрованим до жовтня 2001 року, пише autonews.com.ua.

І ось – нова хвиля заборон. Мери Парижа, а також Афін, Мадрида і Мехіко домовилися повністю заборонити легкові і вантажні автомобілі, оснащені дизельними двигунами внутрішнього згоряння, незалежно від року випуску. Дата введення заборони – 2025, повідомляє BBC за підсумками зустрічі глав чотирьох столиць.

Проте електромобілі, гібриди і водневі транспортні засоби отримають преференції і пільги. Крім того, в містах стартують програми масштабного озеленення та створення мереж велосипедних доріжок.

До такого радикального кроку мерів міст підштовхнув високий рівень шкідливих викидів: як вважають медики і екологи, вихлоп дизелів є шкідливим для дихальної і серцево-судинної систем людини.


Не пропустіть