Топ-5 найбільш «гарячих» та недорогих нових кросоверів в Україні

Якщо хтось і робить класні кросовери, то це японці. Надійні, добротні, практичні і продумані, вони радуються своїх власників по всьому світу, користуючись високим авторитетом. Ми в MMR.net.ua не здивовані, що серед топ-5 «найгарячіших» кросоверів, які зараз доступні українському споживачу, всі виявилися… японськими.

Не подумайте, що ми вважаємо Nissan чи Suzuki кращими чи гіршими за Toyota, Honda, Mazda чи Subaru – ні. Просто так збіглося, що серед даної добірки лінійка Ніссанів зайняла більшу частину. Зрештою, ніхто не заперечить, що нові Qashqai чи X-Trail це ті моделі, які зараз жваво обговорюють в Україні. Як і один з найдоступіших кросоверів на ринку (Suzuki Vitara) або гаряча новинка цього року (S-Cross) – ці вони теж ідуть з автосалонів як «гарячі пиріжки».

Suzuki Vitara

  • Клас: малий кросовер;
  • Ціна від, $: 18 200.

Suzuki Vitara це доволі консервативна за характером модель. Вона якісна, надійна і практична. Багато людей люблять і поважають за ці чесноти автомобілі Сузукі. При відносно невеликих габаритах, Вітара порадує вас доволі об’ємним салоном з непоганою ергономікою посадки, легким входом-виходом і хорошою оглядовістю. Відповідно, маневрування в місті при таких даних буде вкрай простим. Повний привід, мала маса і пристойний кліренс (18.5 см) – усе це дасть вам хорошу  впевненість у собі як в умовах міста, так і на пересічній місцевості.

Suzuki Vitara буває як з автоматичною, так і з механічною КПП. За даними mmr.net.ua, наразі в Україні доступні лише модифікації з бензиновим двигуном 1.6 (117 к.с.), з 5-ступеневою МКПП або 6-діапазонним «автоматом» (гідротрансформатор). Повний привід доступний тільки в дорожчому виконанні GL+ і АКПП за 23 000 доларів США.

Переваги: надійність, практичність, можливість вибрати модифікацію 4х4;
Недоліки: для когось надто консервативний в салоні.

Nissan Juke

  • Клас: малий кросовер;
  • Ціна від, $: 20 600.

Цікаво, що новий Nissan Juke це багато у чому ярий антипод до Vitara. Можливо, саме тому у Джука такий стійкий «дамський» образ, бо Suzuki якраз сприймається як напрочуд строгий і стриманий автомобіль. Як би там не було, ззовні і всередині Nissan вражає своїм емоційним, оригінальним дизайном, чого варті тільки фірмові «сховані» ручки задніх дверей. Декого би зацікавила гібридна модифікація Juke, яка за інформацією mmr.net.ua от-от з’явиться в Україні, але поки що ми задовольняємося тільки звичайною.

Власне, у рух Nissan Juke приводить 1.0-літровий бензиновий турбодвигун потужністю 117 к.с. Для нашого ринку за вказану ціну пропонується базова комплектація Visia з механічною трансмісією – як ви розумієте, не те, на що розраховує цілева аудиторія Джука. Проте АКПП (7-ст. «робот») доступна тільки в дорожчому виконанні Acenta за $24.000. Привід тільки передній.

Переваги: стиль, імідж, економічність;
Недоліки: не має повнопривідних версій, досі не доступне гібридне виконання, дорогий.

Nissan Qashqai

  • Клас: компактний кросовер;
  • Ціна від, $: 26 000.

Так, переходимо до топ-трійки. І заодно піднімаємось на клас вище, бо Nissan Qashqai – це вже не субкомпактний, а компактний кросовер. Це означає менш прозоре орієнтування та відчуття машини в умовах міста, на тісних парковках або в напруженому потоці, проте дає додатковий простір для пасажирів і, що цікаво, серйозніше обладнання. Взагалі, якість виконання та рівень оснащення нового Ніссан Кашкай вражає – видно, що японці постаралися не втратити лідируючі позиції моделі в сегменті.

Щодо силових установок, то в Україні Qashqai доступний з 1.3-літровими турбо бензиновими двигунами з різними варіантами форсування (140 та 158 к.с.). Трансмісія 6-ступенева, механічна або автоматична (безступеневий варіатор), передньо- або повнопривідна. Проте. звісно, найбільше покупці хочуть нашумілого гібридного Nissan Qashqai з технологією e-Power, де 3-циліндровий бензиновий турбомотор 1.5 (190 к.с.) не зв’язаний з колесами ніяк, а лише передає енергію на генератор. Натомість у рух Qashqai e-Power приводить тільки електродвигун.

Переваги: добротність, якість, технологічність, багате оснащення.
Недоліки: доволі дороговартісний, має подібний до Nissan Juke «дамський імідж».

Nissan X-Trail

  • Клас: середньорозмірний кросовер;
  • Ціна від, $: 32 000.

Шум від дебюту нового Qashqai був чималим, але він, все ж, поступається «хайпу» довкола нового X-Trail. В ієрархії бренду Nissan це ще на один крок вища за класом машина. Тут ще більше простору, а також бувають 3-рядні виконання, хоча на останньому ряду сядуть лише діти. Що цікаво, салон нового Х-Трейла майже повністю повторює такий у Кашкай, все та ж «торпедо», приладові шкали (або рідкокристалічний дисплей), дверні карти і… загальне відчуття якості, так.

Проте і ціни кусаються. От, наприклад, повнопривідний X-Trail доступний лише з тією самою високотехнологічною гібридною силовою установкою e-Power (213 к.с.), а мінімальна вартість такого це 41 тис. доларів. Передньопривідний гібрид e-Power (204 к.с.) можна купити вже за $38 000. А звичайне виконання, за даними mmr.net.ua , матиме ту-таки 1.5-літрову бензинову турботрійку, яка видає 163 к.с. КПП – безступеневий «автомат»-варіатор.

Переваги: якість, технологічність, багате оснащення, практичність.
Недоліки: немає МКПП, дизельних чи інших бензинових моторів для України.

Suzuki S-Cross

  • Клас: малий кросовер;
  • Ціна від, $: 22 000.

І знову малий кросовер від Suzuki –нашумілий S-Cross! Він призначений для тих, хто шукає надійності і ліквідності серед асортименту машин цього класу, але кому при цьому хочеться більш статусний імідж, ніж у Vitara. Інтер’єр S-Cross також більш стильний, хоча в плані практичності чи загального аскетизму тут паритет. Тут дуже зручно і затишно, втім, а ще вам сподобається рівень оснащення.

Де є найбільша різниця між S-Cross і Vitara, то це в двигунах, як мінімум серед того, що офіційно продається в Україні. Для Вітари доступні тільки атмосферні мотори, а от S-Cross пропонують виключно з 1.4-літровим турбо потужністю 140 к.с. Добре, що Сузукі надає нам вільний вибір між «механікою і автоматом», а також передньо- і повнопривідною версією свого кросовера.

Переваги: надійність, добротність, зручність, версії 4х4.
Недоліки: дорожча за Vitara, не має атмосферних моторів.