В Україну гряде ера дешевих авто з Європи, – експерт

Верховна Рада напередодні внесла до порядку денного сесії законопроект «Про стимулювання розвитку ринку вживаних транспортних засобів», який передбачає зменшення акцизів на автомобілі.

Це негативно вплине на ринок нових автомобілів.

«На автомобілі з двигуном об’ємом менше як 1 тис. кубічних сантиметів акциз планують зменшити в 14 разів. Для автомобілів з двигуном 1-1,5 літра акцизний збір хочуть встановити на рівні 0,063 евро за 1 см куб.Зараз акциз становить 1,761 євро, тобто зменшення в 28 разів. У підсумку розмитнення автомобілів подешевшає в рази. Наприклад, акцизний податок і його складова у фінальному ПДВ з автомобіля до 1,5 л складе всього 110-115 євро. На різні об’єми будуть різні зменшення, тому ціну потрібно рахувати по конкретних автомобілях. Наприклад, автомобілі з двигуном до 1,5 л можуть впасти в ціні до 3,5 тис. доларів», – припускає експерт.

На його думку, якщо такий законопроект буде ухвалений, основні угоди продажів перейдуть у сірі зони, тобто на авторинки, а не в цивілізовані автосалони.

«Продавати будуть дешеві автомобілі з Європи. Часто це відновлені після сильних ДТП, потопельники, тощо. Це негативно вплине на ринок нових автомобілів. Продажі нових автомобілів і так впали дуже суттєво. Ми таке проходили в 90-х роках. Тоді співвідношення продажу вживаних та нових автомобілів було 95% до 5%. Згодом в Україні з’явився «УЗ Деу», який тоді зумів підняти ринок нових автомобілів», – зазначив Олег Омельницький.

Водночас він сказав, що не має інформації, чи будуть ухвалюватися ще якісь альтернативні закони.

«За логікою, це може буде цукеркою, а стати палицею. Коли позавозять з Європи автомобілі, введуть якісь нові закони, тож все-одно довееться платити. Зараз політика авторинку непередбачувана», – додав Омельницький.

Також експерт зазначив, що зараз важко порахувати, на скільки після зниження акцизів впадуть надходження до бюджету, оскільки «цих автомобілів ще не завозили до нас через те, що раніше це було економічно невигідно».

Більше цікавих матеріалів та свіжих новин читайте на сторінці MMR у facebook