Суд відмінив «космічний» штраф за авто на єврономерах

Суд визнав незаконними дії митниці з накладення штрафу 1,7 млн грн за використання громадянином України автомобіля на іноземній реєстрації, ввезеного в режимі «тимчасове ввезення».

Автомобіль було ввезено в Україну іноземцем в режимі “тимчасове ввезення” строком до 1 року, повідомляє “Дорожній Адвокат”.

За декілька днів до закінчення річного строку, вивезення цього автомобіля за межі здійснював громадянин України на підставі доручення, наданого іноземцем. Іноземця під час перетину митного кордону в автомобілі не було.

Такі дії розцінено митницею як порушення 380 Митного кодексу та зроблено висновок, що громадянин, будучи резидентом України, неправомірно користувався вказаним транспортним засобом з іноземною реєстрацією.

На підставі ст. 485 Митного кодексу митницею винесено постанову про накладення штрафу в розмірі 300% несплачених митних платежів. Сума штрафу склала аж 1724619 грн.

Не погоджуючись із діями митниці, громадянин використав своє право оскаржити дії митниці в суді.

6 липня 2018-го Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області, розглянувши матеріали справи, зробив висновок про відсутність в діях громадянина України складу правопорушення, передбаченого ст.485 Митного кодексу.

За наслідками розгляду справи суд визнав постанову митниці незаконною та скасував штраф у розмірі 1,7 мільйона гривень.

Щоправда, митниця ще може подати апеляцію.

Джерело newvv.net

Не пропустіть