Кінець корупції: водіям підготували радикальні зміни

Від 2020 року Міністерство охорони здоров’я запускає спеціальний реєстр, який унеможливить придбання фіктивних медичних довідок. Таким чином, аби отримати водійське посвідчення, українцям доведеться особисто проходити обстеження.

Про це повідомляє ТСН.

Нині у Мережі процвітає бізнес з продажу медичних довідок. Придбати їх можна, не встаючи з ліжка -декілька кліків у Viber чи Telegram і замовлення готове. Утім, у МОЗ попереджають, що за видачу підроблених документів несуть відповідальність не лише ті, хто їх видав, а й ті, хто зробив замовлення.

У разі, якщо буде завдано тяжких наслідків при ДТП, перевірятиметься правомірність видачі довідки. І відповідальним за це є посадова особа – головний лікар чи голова комісії, що підписує довідку. Крім того, через липову меддовідку, водіїв можуть позбавити права керувати автомобілем.

Разом з тим, у Міністерстві охорони здоров’я запевняють, що від наступного року довідку без повного лікарського обстеження придбати буде неможливо. Міністерство розробляє спеціальну роздруківку зі штрих-кодом, за яким буде зрозуміло, що громадянин відвідав лікаря.

У МОЗ також закликають громадян повідомляти поліцію про неналежний медичний огляд чи сумніви дійсності отриманої довідки.


Не пропустіть