Українських водіїв чекає чергове підвищення штрафів

Народні депутати підготували ще один законопроект, яким пропонують підвищити низку штрафів для водіїв.

Мова йде про законопроект №2787. Його завдання – вивести в окрему статтю Адмінкодексу порушення, пов’язані з ненаданням переваги транспорту з увімкненими спецсигналами (поліція, пожежні авто, рятувальники, екстрена медична допомога), та встановити нові розміри штрафів.

І от як запропоновано карати тих, хто не надасть перевагу у русі транспорту з увімкненими спецсигналами (світловими або звуковими): «стандартне» порушення обходитиметься у суму від 680 до 850 грн.

Якщо при цьому було створено аварійну обстановку (при якій інші учасники дорожнього руху були вимушені різко змінити швидкість чи напрямок руху) – сума штрафу становитиме вже від 850 до 1020 гривень. Або водія буде позбавлено права керувати транспортними засобами на строк до одного року.

Повторне протягом року вчинення котрогось зі згаданих порушень каратиметься штрафом у розмірі від 1020 до 1700 грн, або позбавленням «прав» на строк від одного до трьох років.

Втім, на практиці покарати водія, який не надав переваги автомобілю зі спецсигналами вдасться хіба тоді, якщо його протиправна поведінка була зафіксована на відео, можливо, отримала розголошення по соцмережах та ЗМІ, і поліція вирішить дати хід «резонансній» справі.

Джерело AUTO.RIA.com

Не пропустіть