Нові схеми розводу покупців “євроблях”

Як тільки депутати в першому читанні прийняли законопроект про доступну розмитненні автомобілів з Європи, так відразу пожвавішали аферисти. З усіх боків від “ганяв” і навіть від компаній, які торгують б/у авто, посипалися пропозиції дешевої розмитнення і пригону машин під новий закон, який ще навіть не вступив в силу. Крім того, як з’ясували, сьогодні з’явилося чимало нових схем заробітку на “евробляхах”.

Послуга заднім числом
Йдеться про законопроект №4643-д з поправками до Податкового кодексу, який пропонує нову формулу для розмитнення автомобілів на іноземних номерах, ввезених до 1 січня 2021 року дешевше існуючої. Але якщо автомобіль завезли на територію України вже в цьому році, тоді доведеться платити по повній програмі, а це може бути і $5 тис., І $10 тис. Аферисти пропонують вихід: оформити ввезення заднім числом, щоб за розмитнення платити не $10 тис., а $1-2 тис.

“І що відбувається? Люди бачать солодке пропозицію, замовляють машину, вона приїжджає в Україну. Дилер обіцяє, що, мовляв, у нього є виходи на брокерів, МРЕВ, він все” вирішить “, що авто занесуть до митної базу заднім числом. Але насправді то, що вони пропонують, втілити в життя неможливо, а послуга коштує від $100 до $1000.. Розрахунок на те, що потенційні покупці не зможуть перевірити, чи реально дані внесені заднім числом”, – розповідає юрист ГО” Авто Євро Сила ” Іван Козачук.

Послуга ця досить популярна. Багато хто хотів би заощадити і ведуться на пропозицію, тільки за підсумком, коли приходить час розмитнення, виявляється, що їх обдурили. Митні брокери називають реальну дату завезення в країну. А документи, які передають замовникам аферисти, – “липа”, надрукована на звичайних кольорових принтерах. І поскаржитися нікому покупці не можуть, оскільки самі спочатку погодилися на незаконну схему – підробку документів, підкреслює Іван Козачук.

Підроблені документи
Майбутній закон по “евробляхам” відкрив ще один вид заробітку для махінаторів – це підробка документів. Одна з умов недорогий розмитнення в тому, що автомобіль повинен бути знятий з обліку в країні, де він був зареєстрований і звідки прагнень. Але зняти з реєстрації автомобіль може обмежене число українських власників транспортних засобів.

“Якщо, наприклад, автомобіль зареєстрований на литовську компанію, то тільки її директор це може зробити. Або ж, скажімо, іноземний громадянин, який його продав. Але” евробляхі “завозилися з незрозумілих іноді підробленими документами, і ніхто не думав, що виникне така проблема. Тепер їхати на машині в Прибалтику або інші країни реєстрації машини і шукати власника – дорого і довго. і тисячам українських власників приходять на допомогу ділки, які продають підроблені документи нібито про зняття з обліку автомобіля, а також про купівлю-продаж. Ринок підроблених документів пожвавився через нового закону, який ще навіть не вступив в силу”, – говорить Іван Козачук.

Але і у тих, у кого документи на руках, часто виявляються підробки, відзначають в “Авто Євро Силі”. Наприклад, договір купівлі-продажу виписаний від литовця, а на документі стоїть печатка, якої не повинно там бути.

“Нещодавно так помітили друк діючої піцерії з міста Паланга. Та й довідка про зняття з обліку теж була підроблена, так як стояло дві різні дати: 2017.06.26 і 2021.02.23. Дивно, що людина хотіла з цими” документами “розмитнити автомобіль. І якби він їх пред’явив, йому світив би штраф на митниці в розмірі вартості автомобіля, а також конфіскація авто”, – сказав Іван Козачук.

Набрали передоплат і зникли
Третя схема заробітку на машинах з Європи – це отримати завдаток і, набравши певну суму, зникнути. “Щодня до нас звертаються українці з проблемою: мовляв, дали передоплату під пригін автомобіля з Європи, нічого не отримали, а людина зникла. Сьогодні ця афера дуже популярна. Адже спочатку з наявного клієнта прігонщік бере передоплату в $300, а потім ще $1000, щоб перевезти авто з-за кордону, і з грошима зникає”, – зазначає Іван Козачук.

А недавно в Сумській області були затримані два місцевих жителя, які виставляли на продаж б/у автомобілі на платформі оголошень з умовою передоплати. Після отримання першого платежу зловмисники запевняли покупців, що нібито виїхали за кордон для перевезення автомобіля. Потім висилали потенційним покупцям відео або документи, які повинні були змусити повірити клієнта в їх чесність. А потім вимагали другий платіж, що дорівнює майже повної вартості покупки, і зникали. Таким чином зловмисники ошукали 24 громадян більше ніж на 1 млн грн.

Викрадені українські машини під виглядом “євроблях”
Є ще одна схема обману, яка зараз досить поширена. Останнім часом під виглядом б/у авто з Європи українцям стали продавати крадені в Україні автомобілі.

“Викрадають автомобіль, підробляють документи і продають наївним громадянам за хороші гроші. Але коли приходить час постановки на облік, тут-то і з’ясовується, що такий автомобіль кордон не перетинав, а документи, номери – все підробка. Сьогодні ми знайшли один український автомобіль з польськими документами. І з’ясувати це можливо тільки в МРЕВ, звіривши номер кузова або ж перевіривши митну базу: чи перетинав кордон даний автомобіль. По суті, у покупця його відберуть, а продавця знайти буде неможливо, він ніде не числиться”, – розповідає Іван Козачук.


Не пропустіть