В Україні зростає попит на корейські “бляхи”: скільки коштують і що потрібно знати (Відео)

В Україні за перший квартал 2021 року розмитнили 87,7 тисяч іномарок з пробігом, при цьому намітився новий тренд – все більш популярними стають корейські б/в авто.

Про це повідомляється в сюжеті “ТСН“.

Щотижня в Україну морем завозять близько 300 корейських машин з пробігом. Замовляючи машину з Кореї, попередньо за 100 доларів можна замовити її перевірку на місці. Незалежний експерт в Кореї перевірить фарбування, роботу двигуна і роботу коробки, однак якихось глобальних перевірок він зробити не зможе.

За додаткові кілька сотень можна отримати так звану “кар хісторі”. З неї можна дізнатися, скільки було власників, чи було авто втоплено, чи було в угоні, використовувався автомобіль в таксі або був в приватному володінні.

Як розповів Володимир Осін, який одним з перших почав ввозити корейські вживані авто в Україну, він викупає їх на корейських аукціонах.

“Ті компанії, які раніше займалися Америкою, дивляться тепер на Корею. З цієї країни, на відміну від США, возять машини не биті. Найбільший плюс – машина ціла із заводськими подушками, із заводською геометрією кузова і силова структура не порушена. Ви не витрачаєте час на відновлення, машини, ви сіли завели машину і поїхали”, – зазначив він.

Однак з ним згодні не всі – на думку одного з власників СТО, машина з Кореї – це лотерея.

“Приїхала до нас машина з Кореї за діагностикою. Кузов потрапляв в ДТП, було замінено крило, підкрилок пошкоджений, людина про це не знала. Їй сказали, що це повністю цілий автомобіль, і що він не був в ДТП”, – розповів він.

Також крім вартості самого авто, на покупця авто з Кореї чекає чимало додаткових витрат. Оформлення покупки в Південній Кореї коштує 100 доларів. Доставка в порт і вантаження – ще 200. За транспортування в український порт – мінімум 1000 доларів. Розвантаження і послуги брокера – ще 700 доларів. Розмитнення – близько 2 тисяч доларів. Також необхідно сплатити сертифікацію, постановку на облік і послуги посередників.

Джерело apostrophe.ua