Техогляд на легкові авто: коли планують ввести

Обов’язковий технічний огляд легкових автомобілів в Україні було скасовано майже 10 років тому. Але влада планує його повторне введення вже не перший рік. Міністерство інфраструктури на початку квітня 2021 року опублікувало законопроект, за яким техогляд повернеться в країну в 2022 році.

Про це пише Дорожній адвокат.

Головні причини введення – це бажання дотриматися вимог ЄС (в Європі вже давно введено обов’язковий огляд) і підвищити якість автомобілів на дорозі.

Основна проблема тільки одна – це можливий дефіцит профільних СТО, які займуться обслуговуванням авто на тлі величезного попиту на послугу.

Сам законопроект насичений нововведеннями. Перевізників зобов’язують оснащувати транспортні засоби тахографами та обмежувачами швидкості, а пересічним водіям доведеться частіше проходити перекваліфікацію. Таким чином, держава планує посилити контроль за дорожньою ситуацією і знизити кількість ДТП.

Терміни проведення техогляду. Нові автомобілі повинні будуть проходити перевірку через 4 роки після купівлі, в той час як старі машини будуть зобов’язані проходити ТО кожні два роки. Швидше за все, обов’язок проведення огляду прив’яжуть до року випуску авто.

Наразі законопроект ще не прийнятий – можуть змінятися як терміни, так і інші правила. Очікувати повернення обов’язкового техогляду в Україні можна в 2022 році, коли ініціатива Міністерства інфраструктури отримає остаточне оформлення і затвердження з боку законодавця.


Не пропустіть