Як розмитнити автомобіль в Україні в 2021 році

Поняття «розмитнення авто» у більшості асоціюється з великими сумами податків і постійними змінами в законодавстві. Ставки акцизів і мит регулярно змінюються і навіть ПДВ то вводиться, то відміняється, як у випадку з електромобілями.

25 листопада 2018 року набрав чинності Закон 8487, який фактично дозволив ввезення іномарок з нормами екологічності Євро-4 і нижче. Крім цього в десятки разів були знижені ставки акцизу на легкові автомобілі. Однак додався і «коефіцієнт віку». Ставка акцизу множиться на вік автомобіля. Також депутати повернули і акциз на електромобілі, який тепер розраховується виходячи з ємності батареї в кВт годинах.

Отже, які податки реально діють зараз при розмитненні авто?

Ввізне мито. Ставка мита на більшість ввезених ТЗ становить 10% від сумарної митної вартості автомобіля, за винятком дизельних автобусів для перевезення більше 10 осіб з об’ємом двигуна більше 5 літрів (ставка 20%), ТЗ з електродвигуном (0%), а також нових легкових автомобілів з об’ємом двигуна понад 3 літра (6%). Ставки визначені «Митним тарифом України».

Акцизний збір. Нараховується по-різному для різних типів транспортних засобів. У більшості випадків залежить від віку авто, типу палива, об’єму або потужності двигуна.

ПДВ. 20% від суми митної вартості, ввізного мита та акцизного податку. З 2018 року ПДВ не поширюється на електромобілі

Також варто не забувати, що автомобілі вартістю понад 375 мінімальних зарплат, а це – 2437500 гривень і молодше 5 років в 2021 році чекає Транспортний податок 25000 грн в рік. Приблизно розрахувати вартість конкретного автомобіля можна за допомогою калькулятора на сторінці Міністерства.

Джерело auto-portal.com.ua

Не пропустіть