Як обміняти водійське посвідчення при зміні прізвища

Водії, які змінили прізвище чи інші персональні дані, часто продовжують їздити на автомобілі зі старим посвідченням. Однак таким особам потрібно оновити свої документи. Про це повідомили у Головному сервісному центрі МВС.

Як повідомили у відомстві, при зміні прізвища, власного ім’я, по батькові чи статі, водій зобов’язаний обміняти посвідчення. Це необхідно зробити не пізніше 10 днів з дня отримання нового документа, що посвідчує особу. Змінити посвідчення водія можна у зручний для вас спосіб. Прийти до сервісного центру МВС, або ж через онлайн в Електронному кабінеті водія або застосунку Дія.

Заміна посвідчення водія в сервісному центрі МВС

Якщо посвідчення видане до 2013 року і не відображається в Дії або Електронному кабінеті водія, то необхідно звернутись до сервісного центру МВС. При собі мати наступні документи:

  • паспорт громадянина України (у разі надання ID-картки без наявних у безконтактному електронному носії відомостей про реєстрацію місця проживання разом надається довідка про реєстрацію місця проживання особи);
  • довідка про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків;
  • документ, що підтверджує зміну особистих даних (наприклад, свідоцтво про реєстрацію шлюбу);
  • наявне посвідчення водія, яке підлягає обміну.

Зауважимо, що під час дії воєнного стану медична довідка не обов’язкова. Орієнтовна вартість послуги 270 грн.

Як замінити посвідчення водія онлайн

Треба авторизуватися в Електронному кабінеті водія, заповнити всі необхідні поля, додати скан-копії документа, що підтверджує зміну персональних даних, та сплатити за послугу. Отримати замовлене водійське можна через відділення Укрпошти, кур’єрською доставкою або в сервісному центрі МВС.

До переліку необхідних скан-копій входять: паспорт та документ, що підтверджує зміну персональних даних.

Заявка на отримання оновленого водійського займає 3 робочих дні та додатково логістичні послуги. Орієнтовна вартість посвідчення водія коштує: 270 грн. за бланк та 294 грн. за логістичні витрати.

«Тож кермувальникам, які змінили персональні дані, краще не зволікати, а одразу замовити новий документ. Для цього держава пропонує українцям  доступні варіанти. Приходьте у сервісні центри МВС, або ж за кілька кліків у смартфоні отримуйте нове посвідчення водія», – підсумували у відомстві.


Не пропустіть