В Україні хочуть багатократно збільшити штрафи для водіїв

За водіння в стані алкогольного сп’яніння пропонують штрафувати на 40 тисяч грн.

Ще рік тому в Україні штрафи для любителів випити за кермом підвищили до 10 тисяч гривень, проте українці не тільки не стали менше вживати за кермом, але і навіть підвищили свою активність. Так тільки в цьому році поліція склала 46 тисяч протоколів на п’яних водіїв. До сих пір причина кожної п’ятої смерті на дорогах – п’яний водій, передає ТСН.

Зараз же строгість покарання пропонують підвищувати залежно від кількості проміле в крові – наприклад, 2 проміле може коштувати 40 тисяч гривень і три роки без права водіння. Стільки ж загрожує, якщо водій взагалі відмовиться проходити тест на алкоголь.

Зате наркологи виступають проти такої градації. Мовляв, концентрація алкоголю, припустимо, в 0,5 проміле – для когось може бути досить серйозним сп’янінням, коли за кермо вже ні в якому разі не можна сідати, а для деяких це комфортний стан. Однак зрозуміло одне – влада вважає за необхідне в найближчому майбутньому кардинально підвищувати покарання за нетверезе водіння, а також вводити за це кримінальну відповідальність.


Не пропустіть