Mercedes-Benz запустив перший 3D принтер по металу

Концерн Daimler вперше використав 3D-друк для виготовлення металевої деталі автомобіля. Нею стала кришка термостата, виконана з алюмінію, для вантажних моделей Mercedes.

Підрозділ концерну Mercedes-Benz Trucks вже більше року спільно з інженерами головної компанії Daimler використовує 3D-друк для виготовлення запасних частин в рамках пост-продажного обслуговування автомобілів. Однак до сих пір це були дрібносерійні пластикові деталі.

«З впровадженням технології тривимірної металевої печатки Mercedes-Benz Trucks підтверджує свою новаторську роль серед світових виробників комерційних автомобілів, – каже Андреас Дойшле, керівник відділу маркетингу і операцій в сфері обслуговування клієнтів і запчастин в Mercedes-Benz Trucks. – Ми забезпечуємо таку ж функціональність, надійність, довговічність і економічність за допомогою тривимірних металевих деталей, як і зі звичайними деталями».

На відміну від пластмасових деталей, які виробляються методом вибіркового лазерного випалу (SLS), металеві деталі, такі як кришка термостата, створюються шляхом вибіркової лазерної плавки (SLM). Цей метод використовує лазер для плавки порошку з кремнію або алюмінію, який потім знову твердне, створюючи деталь шар за шаром. Тривимірна металева печатка може бути поширена на будь-які деталі, в тому числі деякі периферійні частини двигуна, елементи системи охолодження, трансмісії і підвіски.


Не пропустіть