Вживані автомобілі: що вигідно завозити в Україну?

Вже виповнився рік дії закону №1389-VIII «Про внесення змін до підрозділу 5 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України відносно стимулювання розвитку більш відомий як закон №3251, що дозволяє українцям завозити автомобілі за пільговою ставкою розмитнення.

AUTO-Consulting проаналізував, які автомобілі завозили українці за пільговими акцизам.

Імпортувати авто за пільговими ставками акцизів можна було вже з 1 серпня 2016 року, але поки були відпрацьовані механізми і закон запрацював на повну, пішло кілька тижнів. І ось, через рік тепер можна зробити висновки про те, яким був бажаний б-у автомобіль для більшості.

Відзначимо, що за офіційними даними Державної фінансової служби за рік цим законом скористалися і імпортували більше 50 тис. Автомобілів. Це принесло бюджету 4,1 млрд. Гривень податкових надходжень від імпорту таких автомобілів.

Ці цифри підтверджує і аналітика AUTO-Consulting, за даними якої за рік в Україні було імпортовано 48 тис. Тільки легкових б-у іномарок, ввезених за пільговим тарифом. Показово, що з кожним місяцем кількість «пільгових» автомобілів, завезених в нашу країну, зростає. Якщо восени минулого року в місяць реєструвалося 2-3 тис. вживаних авто, то в цьому році їх кількість в середньому становила понад 4 тис. В місяць, а за останні 2 місяці в AUTO-Consulting фіксували вже обсяги на рівні 5 тисяч щомісяця. Це результати безвізового режиму.

Найпопулярніші моделі вживані авто з Європи – Renault Megane (5,5 тис. Авто) Volkswagen Passat (4,1 тис.) І Skoda Octavia (2,9 тис.). Також ввозять Volkswagen Golf і Opel Astra (приблизно по 1,7 тис.). Серед кросоверів лідером є Volkswagen Tiguan (538 авто). Друге місце – у Audi Q3 (331), а третє – у BMW X3 (327).

Джерело automotoclub.info

Не пропустіть