Коли в Україні з’являться платні автодороги

Будівництво платних доріг Львів – Краковець і Київ – Біла Церква може початися в 2019 році. На даний момент розробляється техніко-економічне обгрунтування обох ділянок.

Про це представникам ЗМІ розповів міністр інфраструктури України Володимир Омелян. За словами міністра, наступним етапом реалізації проекту концесійних доріг стане спілкування з потенційними інвесторами та проведення тендерів. За прогнозами міністерства вони триватимуть протягом усього 2018 року і тільки в 2019 році можуть початися «фізичні роботи», повідомляє autoua, посилаючись на Укрінформ.

Як зазначив Омелян, на уповільнення процесу впливають кілька факторів. Зокрема, за словами міністра, на відміну від України в європейській практиці 90% фінансування таких об’єктів забезпечує держава. У нашій країні для реалізації подібних проектів доводиться шукати недержавні джерела фінансування. Другою причиною Омелян назвав недостатньо високий трафік в Україні.

«Дорожній фонд може бути гарантією повернення коштів інвестору в разі нестачі трафіку. Це прозора формула, яка працює в Європі повсюдно. Я сподіваюся, що перші пілоти будуть успішними, це ділянки від 50 до 100 км завдовжки, і тоді ми зможемо говорити про ефективну модель платних доріг для України», – підсумував міністр.


Не пропустіть