Вчені придумали, як покращити пальне для авто

Автомобілі з бензиновими двигунами могли б підвищити ефективність палива на 8% завдяки новій стратегії спалювання, що була розроблена в Національній лабораторії міста Ок-Ридж (ORNL). “Вчені продемонстрували новий спосіб вдосконалення палива за допомогою каталізатора, що хімічним методом перетворює його на багату воднем суміш”, – повідомляє інтернет-портал technology.org.

Така сполука забезпечує циліндри двигуна більшою потужністю, підвищує ефективність і економить пальне. “Зазвичай, ви зіштовхуєтеся із проблемою підвищеної витрати палива, коли намагаєтеся його покращити”, – зауважив Джим Сзубіст, один із фахівців ORNL. “Ми створили системний підхід, котрий вирішує це питання та може використовуватися із універсальними видами пального і стандартним контролем над витратами палива”.

Команда спеціалістів опублікувала цей метод в науковому журналі “Energy & Fuels” і надалі працює в Національному дослідницькому центрі транспорту ORNL, щоб продемонструвати схожу систему економії палива для більш широкого діапазону роботи двигунів.


Не пропустіть