Автомобілі подорожчають: водії переплатять до 5 800 доларів

Президент США Дональд Трамп недавно пригрозив ввести мито в розмірі 20-25% на всі автомобілі і автозапчастини, зроблені в ЄС. Навіть якщо це не відбудеться, сьогоднішня політика Трампа призведе до того, що американцям доведеться незабаром купувати нові автомобілі за вищою ціною, ніж зараз.

На скільки збільшиться вартість автомобілів з Європи?
Якщо Дональд Трамп введе, як і обіцяв, мито в розмірі 20-25% на всі автомобілі, зроблені в ЄС, то американцям за них, як вважає Auto Alliance, доведеться платити в середньому дорожче на 5 800 доларів. Так, зараз седан BMW 320i в базовій комплектації коштує 34 900 доларів, то після введення мита його мінімальна ціна буде 43 620 доларів.

Аналітики з American Action Forum вважають, що вартість автомобілів з Європи в США після введення мита збільшиться не так сильно – в середньому на 4 205 доларів.

Поки рано турбуватися
Трамп ще далекий від прийняття будь-якого рішення щодо мита на європейські автомобілі. Спочатку американське Міністерство торгівлі має зрозуміти, являє чи ні імпорт автомобілів і запчастин загрозу для національної безпеки США. На підставі цих даних і приймуть остаточне рішення.

До того ж, Євросоюз вже пообіцяв вжити заходів у відповідь. Про це прямо сказав віце-президент Європейської комісії Юрки Катайнен. Це може зупинити Трампа.

Трамп може зрозуміти, що його ідея спірна
У минулому вже були випадки, коли Дональд Трамп відмовлявся від ідей, що викликали надто великий резонанс в суспільстві, які були спірними. Трамп – бізнесмен. Він прагматик. Якщо ідея погана – він від неї може відмовитися.

Заборона німецьких автомобілів
Трамп різко висловлюється проти європейських автовиробників, але особливо різко – щодо німецьких автовиробників. Не здивуємося, якщо компаніям Audi, BMW, Mercedes-Benz, Porsche, і Volkswagen взагалі заборонять поставляти автомобілі з Європи в США. Також не виключено, що їм можуть зробити ввізне мито вище, ніж іншим європейським компаніям.

За нові авто все одно доведеться платити більше
Навіть якщо американці не будуть купувати автомобілі, зроблені в Європі, вартість нових машин все одно збільшиться. Чому? Тому, що мита можуть ввести і на європейські автозапчастини. В результаті вартість американської Toyota Camry може збільшитися на 1 800 доларів.

Крім того, нові автомобілі, зроблені в США, все одно будуть збільшуватися в ціні. Справа в тому, що нещодавно влада Сполучених Штатів підвищили мита на сталь і алюміній з Європи, Мексики і Канади.

Джерело autonews.ua

Не пропустіть