Новий законопроект: Збила машина – отримаєш мільйон

Відповідно до законопроекту №3670-д Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, постраждалий у ДТП зможе отримати компенсацію в розмірі мільйон гривень.

З 1 січня 2020 року розмір компенсацій постраждалих в ДТП може бути істотно збільшений – до 1 мільйона гривень, а з 2025 року – до 20 мільйонів. Максимальна сума за одним страховим випадком буде складати 20 і 100 мільйонів відповідно. Про це повідомила генеральний директор Національної асоціації страховиків України “(НАЦУ) Наталія Гудима агенству Інтерфакс-Україна.

Гудима уточнила, що це стане можливим у разі прийняття Верховною Радою України законопроекту №3670-д Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (нова редакція).

Крім того, даним законопроектом пропонується з 1 січня 2020 встановити розмір виплати за пошкоджене майно на рівні 500 тис грн на одного потерпілого і 2 млн грн на один страховий випадок, і згодом, з 1 січня 2025 – 8 млн грн на одного потерпілого і 16 млн грн в один страховий випадок.

Пропонується також підвищити розмір страхового відшкодування моральної шкоди, заподіяної смертю фізичної особи до 25 мінімальних заробітних плат, встановлених законодавством на день настання страхового випадку. Зараз це становить 93,075 тис грн.

“Поетапне підвищення розміру страхових сум (сум, в межах яких страховик зобов’язаний здійснити виплату страхового відшкодування – ІФ) і розмірів мінімальних виплат за окремими страховими випадками буде доведено до рівня країн Європейського Союзу та відповідно до судової практики з розгляду питань відшкодування шкоди, заподіяної ДТП.

На сьогоднішній день така сума в Україні становить максимум 100 тис грн за шкоду майну і 200 тис грн за шкоду життю і здоров’ю потерпілого.

“Вичерпавши вказаний ліміт, особи мають здійснювати компенсацію збитків за свій рахунок”, – підкреслила глава об’єднання.


Не пропустіть