Штраф за непристебнутий пасок безпеки кардинально зросте

Сьогодні важливий день у Верховній Раді. На порядку денному стоїть ініційований в рамках Кампанія “За безпечні дороги” законопроект №8492, який пропонує підвищити штраф за ігнорування ременів безпеки в автомобілі з 51 гривні до 850 гривень.

В Україні зараз пристібається не більше 15% автомобілістів. Рівень штрафу 51 грн просто смішний, він не працює як мотиватор для дотримання правила, і він навіть не виправдовує зусилля поліцейського патруля з фіксації такого порушення. Якби пристібалось 90% і більше, це дозволило б рятувати ~1000 життів кожен рік!! (За оцінками ГО Vision Zero for Ukraine).

Мета підвищення штрафу – аж ніяк не стягувати додаткові гроші з людей (це ж не податок!!!). Мета – мотивувати дотримуватись ПДР. Просто привчити робити “клік”. Або оплатити недешевий “тікет” (квитанцію).

Тим, хто почне тут теоретизувати, що це “особистий вибір кожного”, хочу одразу відправити з цими дискусіями на якийсь дебатний турнір. Законопроект не запроваджує нову юридичну норму – вимога користування ременями безпеки вже давно є в ПДР, і не тільки України, а абсолютно всіх країн Європи. Тому демагогію про “правильність правил” залиште для застольних дискусій. Якщо правила є – їх треба дотримуватися.

Відзначимо, що ця зміна не є замість будь-чого іншого. Фотофіксація порушень, безпечна інфраструктура, просвітницькі кампанії – всі ці речі також робляться і будуть робититися дуже активно і масово у найближчі 10 років. Однак проблема ременів – це потенційна швидка перемога. Це не вимагає інвестицій, програм, постанов… Кожен автовласник вже заплатив за цей простий і надійний засіб безпеки. Тому не думайте про це, а просто пристібайтесь. І навчіть знайомих та родичів робити це саме. Це працює, навіть якщо ви в це не вірите чи не розумієте. Як миття рук з милом.

Джерело uainfo.org

Не пропустіть