Чому Верховна Рада не розглянула законопроекти по «євробляхах»

Законопроекти про нові правила ввезення в Україну автомобілів на єврономерах не готові до другого читання, їх розгляд у Верховній Раді відбудеться не раніше початку листопада. Про це заявила глава парламентського комітету з питань податкової політики Ніна Южаніна.

За її словами, законопроекти №8487 і №8488 до другого читання повністю або нівелюються до нуля або змінюється їх концепція.

«Розглядати поправки до другого читання зараз на комітеті немає сенсу», – зазначила вона.

Южаніна повідомила, що до законопроекту, який стосується змін акцизного податку, подана 91 поправка. Більшість з них стосується зміни формули.

«Більшість поправок стосується зміни коефіцієнта віку або заміни його на коефіцієнт екології або понижуючих коефіцієнтів саме до коефіцієнта віку. З приводу базових ставок: базові ставки в 50 і 75 євро за тисячу куб см не має особливих поправок», – зазначила вона, додавши, що є поправки в залежності від об’єму двигуна – передбачене їх зростання вдвічі після 3 тис. куб см.

За словами глави профільного комітету, більшість поправок і пропозицій стосується того, щоб акциз звести до 200-300 євро.

«Не ті зовсім суми, які запропоновані законопроектом в першому читанні», – зазначила вона.

«Найгірше те, що всі поправки стосуються скасування тих контролюючих та огороджувальних заходів, які ми планували ввести після проведення процедури розмитнення авто і після дозволу на майбутнє розмитнювати авто за встановленими новими правилами. Це говорить про те, що законопроекти до другого читання повністю або нівелюються до нуля або змінюється їх концепція. І тому розглядати поправки до другого читання зараз на комітеті немає сенсу», – підкреслила вона.

Южаніна зазначила, що Мінфін тепер повинен зробити нові розрахунки по всіх пропозиціях і подати на розгляд комітету.

«Тому вчора було прийнято рішення членами комітету, що ми звертаємося одним листом до всіх міністерств… про те, який з варіантів ми можемо підтримати», – додала вона.

Відповідаючи на питання, чи ведеться діалог з протестуючими власниками авто на єврономерах під Кабміном, Южаніна зазначила, що поправки від активістів також подані.

«Вони зробили свою роботу. Зараз робота в комітеті не залежить від них», – сказала вона.

«Я думаю, що в кращому випадку, якби встигли всі міністерства відреагувати – то на наступному пленарному тижні буде розгляд на комітеті», – сказала вона, зазначивши, що в такому випадку розгляд в залі може відбутися на початку листопада.

Нагадаємо, в першому читанні законопроекти про нові правила ввезення в Україну автомобілів на єврономерах парламент прийняв на початку липня.

Законопроект №8487 пропонує встановити базові ставки акцизного податку для нового автомобіля з бензиновим двигуном об’ємом 1000 куб. см в розмірі 50 євро за одиницю і для дизеля – 75 євро. А визначення акцизного податку для кожного легкового автомобіля буде здійснюватися шляхом застосування коефіцієнтів до цих базових ставок. На коефіцієнти впливатиме об’єм двигуна і вік авто.

Законопроект №8488 прописує штрафи за порушення терміну перебування авто на «євробляхах» в режимі транзиту.

Джерело autonews.ua

Не пропустіть