Автоадвокат розповів, як реагувати на незаконні зупинки поліцією

Зупинка поліцейськими на дорозі всіх автомобілів поспіль через «перевірки документів» або «операції зброя-вибухівка», тобто з підстав, не передбачених законом, – стало вже системою. Про це повідомляє Дорожній адвокат.

Такі дії поліцейських грубо порушують права водіїв. При цьому, відсутність реагування водіїв в таких випадках породжують повторні численні необгрунтовані зупинки.

Мережа Youtube переповнена відеороликами про з’ясування між водіями і поліцейськими причин зупинки. Такі відео, як правило, супроводжуються агресією з обох сторін і ненормативною лексикою, проте не призводять до припинення неправомірних дій.

Однак на такі порушення з боку поліцейських водії мають право реагувати в правовому руслі. Тому, що поліцейський повинен діяти виключно в рамках закону. Якщо Ви були зупинені інспектором поліції незаконно, Ви маєте повне право звернутися зі скаргою на неправомірні дії працівників поліції.

При наявності такої скарги, щодо дій поліцейського буде проводитися перевірка з вимогою у нього пояснення з причин незаконної зупинки. За результатами розгляду скарги, такого поліцейського можуть притягнути до дисциплінарної відповідальності. Навіть якщо інспектору вдасться виправдати свої дії, то на наступний раз він задумається над тим зупиняти ваш автомобіль без законних підстав.

Тому, реагування на незаконні дії як водія, так і поліцейського призведе до стабілізації порядку на дорозі в стосунках між поліцією та водіями.

Джерело autocentre.ua

Не пропустіть