КрАЗ створив спеціальну модель (Фото)

Кременчуцький автомобільний завод виготовив і передав в підрозділи ДСНС спеціальні пожежні КрАЗи – автоцистерни АЦ-4-60 (5401НЕ).

Шасі підвищеної прохідності КрАЗ-5401НЕ (4×4) вантажопідйомністю 9,5 т виготовлено Кременчуцьким автозаводом, згідно з технічними вимогами ДСНС, прописаних в умовах великого тендера. Воно призначене під виготовлення різних спецвиробів, в даному випадку – автоцистерни АЦ-4-60.

Оригінальність цього шасі в тому, що, з урахуванням вимог замовника, вперше на двовісному повнопривідному КрАЗі застосована двохрядна чотиридверна шестимісна кабіна МАЗ, параметри якої були прописані в даному тендері. Кременчуцькі конструктори провели адаптацію цієї кабіни на шасі КрАЗ-5401НЕ.

Широкопрофільна шина з ЦПШ, встановлена ​​на цьому шасі, дозволяє експлуатувати спецвиробів не тільки на дорогах з різним покриттям, але і в умовах повного бездоріжжя. До того ж оснащення автомобіля двома паливними баками по 165 л, які забезпечують пробіг автомобілю до 600 км, дозволяє здійснювати оперативну доставку екіпажу і обладнання до місця проведення рятувальних, аварійний або інших необхідних, відповідно до специфікації автомобіля, робіт.

Автомобіль розвиває швидкість понад 90 км / год, він досить маневрений, завдяки безкапотному компонуванні, легко використовується в умовах міського циклу. АЦ-4-60 (5401НЕ) обладнаний цистерною для води ємністю 4000 л і баком для піноутворювача на 400 л. Вакуумна усмоктувальна система – автономна напівавтоматична НВЕ-24. Встановлено пожежний відцентровий насос ПН-60Б-РР – з подачею 60 л/сек і напором 100 м. Найбільша геометрична висота всмоктування – 7,5 м. Повна маса машини – 19 тонн.

Пожежні КрАЗи були передані підрозділам ДСНС в Конотопі та Шостці.

Джерело autonews.ua

Не пропустіть