Українські військові отримали від Канади 56 позашляховиків (Фото)

Підрозділи Військової служби правопорядку ЗСУ отримали 56 автомобілів «Форд» від військово-тренувальної місії ЗС Канади «Операція «UNIFIRE». Церемонія вручення ключів та сертифікатів на автомобільну техніку відбулася у Львові на базі Західного територіального управління ВСП ЗС України. Про це Львівському порталу повідомили у медіацентрі Міноборони України.

Перш, ніж надати Військовій службі правопорядку ці автомобілі, канадські військові приглядались до того, які технічні ресурси вже має українська військова поліція, і що необхідно підрозділам для того, аби вдосконалити виконання повсякденних завдань.

«Ми звернули увагу на осучасненні технічного парку автомобільної техніки служби. Нові автомобілі необхідні для курсантів навчального центру, слідчих Військової служби правопорядку, організації патрулювання у гарнізонах, супроводу колон, регулювання дорожнього руху під час пересування військової техніки та інших завдань. Ми закупили 56 автомобілів «Форд» різних модифікацій, які б дозволяли виконувати широкий спектр завдань, починаючи від перевезення особового складу підрозділів та здійснення патрулювання», – розповів офіцер військової поліції Збройних сил Канади капітан Берні Карон.

Загалом на закупівлю 56 «Фордів» канадійці витратили близько 1,2 мільйона доларів. Частина переданої техніки залишиться у Львові, її будуть використовувати у навчальному центру Військової служби правопорядку. Решту автівок передадуть іншим територіальним підрозділам, зокрема й тим, до сфери відповідальності яких входить район проведення Операції об’єднаних сил.

«Військово-технічна допомога з Канади значно підсилить наші можливості. Маємо чотири марки автомобілів: 10 мікроавтобусів Ford Transit для перевезення особового складу, повнопривідні Ford Ranger для потреб підрозділів спецпризначення, які виконують завдання щодо протидії диверсіям і терористичним актам. Тут питання швидкості і мобільності груп є у пріоритеті. Ford Focus – патрульний автомобіль. Ford Kuga – автомобіль ВІБДР для супроводу колон військової техніки. Останній момент особливо актуальний, бо оснащені старими радянськими УАЗиками екіпажі ВІБДР почасту не прискорювали рух колон техніки, а навпаки сповільнювали рух через зношеність і давність автомобілів», – зазначив начальник 25 навчального центру ВСП підполковник Олег Керницький.


Не пропустіть