Водіям в Україні загрожує різке підвищення штрафів за непристебнуті ремені безпеки

Інструктори в автошколах впевнені – пристебнутий ремінь зробить поїздку не тільки безпечнішою, але і комфортнішою.

Відповідний законопроект вже внесений до парламенту. Журналісти “Сьогодні” з’ясували, про які суми йдеться, і що про нововведення думаю водії.

Водії активно обговорюють можливе підвищення штрафів. І хоча таксисти мають право не пристібатися, щоб можна було швидко ухилитися від агресивного пасажира, досвідчені водії все ж радять використовувати ремені.

Крім того, пристібатися потрібно і пасажирам, кажуть водії – виробники не просто так встановлюють ремені безпеки і на задніх сидіннях.

“Якщо задній [пасажир] не пристебнутий, він, коли при аварії вилітає, від нього страждає передня людина”, – говорить водій.

Інструктори в автошколах впевнені – пристебнутий ремінь зробить поїздку не тільки безпечнішою, але і комфортнішою.

“Ремінь безпеки завжди утримує водія на своєму місці. Тобто водій не пересуватиметься по всьому сидінню”, – зазначає автоінструктор Іван Качанович.

Зараз штраф за їзду з непристебнутим ременем безпеки становить лише 51 гривню. Але патрульні рідко складають протоколи, частіше обмежуються попередженням.

Депутати хочуть збільшити штраф в 15 разів, до 850 гривень.

“Ми зупиняємо людей за порушення даного пункту правил. Проводимо профілактичну з ними роботу, бесіду. Але збільшення штрафів до 850 гривень – це трохи неправильно. Тому як треба наших громадян поступово до цього приводити”, – вважає заступник командира батальйону управління патрульної поліції в Краматорську і Слов’янську Єгор Голубов.

У патрульній поліції вважають, що більш доцільно розробити систему поступового підвищення штрафів: якщо водій порушує правило повторно, його слід карати суворіше.

Джерело segodnya.ua

Не пропустіть