6 практичних порад як зберегти автомобільні шини і власний гаманець

Досвідчені водії знають, що стан коліс автомобіля – це запорука економічної та безпечної їзди. Правильні звички водіння допомагають значно продовжити термін служби покришок, але їх все одно дуже легко пошкодити. Як зберегти гуму, а з нею і гаманець, підкажуть дієві поради з огляду.

1. Готуй сани влітку …

 

Автомобільні покришки - товар сезонний. | Фото: cheatsheet.com.

 

Як і всякий сезонний товар, наприклад, зимові шапки, автомобільні шини протягом року змінюють свою ціну. Купуючи зимову гуму в навесні або влітку, можна чимало заощадити, так як дилери та продавці зацікавлені позбутися надлишків і звільнити склади.

2. Не брати що попало

Величезний вибір шин в сучасних магазинах. | Фото: trikita55.ru.

 

Вибираючи гуму на автомобіль, багато водіїв часто беруть перший приємний варіант за розумною ціною. Але не варто брати все, що рекламують дилери та продавці спеціалізованих магазинів. Найсвіжіша модель нерідко має завищену ціну, при цьому кардинально не відрізняючись від попереднього варіанту. Так навіщо платити більше?

3. Коли більше гірше, ніж мало

 

Для нормального стану покришки потрібно регулярно перевіряти тиск. | Фото: calc.ru.

 

Водії знають, що недостатньо накачані шини погіршують динаміку автомобіля і збільшують витрату палива. Але ще гірше перенакачанні колеса.

Покришки з надмірним тиском відчувають менший опір коченню. Комусь може здатися, що це відмінний спосіб економити паливо. Але варто розуміти, що будь-яке колесо відчуває великі навантаження і нагрівається при роботі. І якщо конструкція не міцна, а на вулиці жарко, то шина може навіть вибухнути.

4. Шини бувають різні …

 

Автомобільні шини різних типів. | Фото: cheatsheet.com.

 

У районах, де взимку температура опускається нижче нуля, водіям потрібно «перевзувати» автомобілі на зимові шини. Вони зроблені з іншого, більш м’якого матеріалу, що підвищує їх стійкість і скорочує гальмівний шлях при їзді.

Шини бувають різних типів, з індивідуальним малюнком протектора, які дуже відрізняються в експлуатації. Так, «липучки» володіють відмінним зчепленням, але швидше зношуються. Економічна гума, навпаки, зроблена і міцнішого матеріалу і тому не так хороша в поворотах.

5. Ремонтувати, а не викидати

 

Ремонт автомобільної покришки. | Фото: cheatsheet.com.

 

Якщо на поверхні колеса з’явився «бульбашка» або стався прокол, не варто відразу викидати покришку на звалище. Багато проблем, з яким шину раніше бракували, тепер переборні. Її заклеювання, установка і балансування обійдуться набагато дешевше нової автомобільної покришки.

6. Регулювати підвіску

 

Установка кутів розвалу і сходження коліс. | Фото: automir.in.ua.

Перевірку та регулювання підвіски (розвал-сходження коліс) варто робити кожні 15-20 тисяч кілометрів пробігу, а також після заміни покришок. Якщо ігнорувати цю процедуру, прискорюється знос гуми, машину може почати вести убік.


Не пропустіть