Юристи розповіли, чи зобов’язаний водій пред’явити поліцейському на місці зупинки вогнегасник

Відповідно до п.31.4.7.є ПДР забороняється експлуатація транспортних засобів за невідповідності таким вимогам, а саме, відсутній працездатний вогнегасник на легковому автомобілі.

Вогнегасник повинен бути в закріпленому стані у визначених підприємством-виробником місцях. У разі коли конструкцією транспортного засобу зазначені місця не передбачено, вогнегасник повинен розташовуватись у легкодоступних місцях.

Відповідно до п. 2.4.б ПДР на вимогу поліцейського водій повинен зупинитися з дотриманням вимог цих Правил, а також дати можливість перевірити комплектність транспортного засобу.

Тобто в законі не прописано, що водій особисто має щось пред’являти. Також закон не зобов’язує водія надавати відповідь на запитання чи є в автомобілі вогнегасник.

Водій повинен надати можливість інспектору самому перевірити наявність в автомобілі вогнегасника. При цьому водій за власним бажанням може надати підказки в якому місці інспектор може знайти вогнегасник. А може й не давати таких підказок.

Закон не зобов’язує водія надавати відповідь на запитання чи є в автомобілі вогнегасник. Але й не забороняє водію спілкуватись з інспектором і відповідати на його питання.

Якщо ж на запитання інспектора водій за власним бажанням надасть відповідь, що вогнегасника немає, то таким чином він особисто підтвердить факт відсутності в автомобілі вогнегасника. Така відповідь буде підставою для винесення відносно водія постанови про притягнення до адміністративної відповідальності.

Зазвичай поліція накладає штраф за відсутність вогнегасника згідно з ч. 1 ст. 121 КУпАП. Ця норма передбачає відповідальність за керування водієм транспортним засобом, що має технічні несправності, з якими експлуатація його забороняється, у вигляді штрафу в розмірі 340 грн.

Джерело Дорожній Адвокат

Не пропустіть