Як тримати авто просто неба взимку: поради, що збережуть життя машині навіть у люті морози

Не кожен автовласник може похвалитися наявністю гаража. Більшість мешканців багатоквартирних будинків паркують свої автівки просто неба і влітку, і взимку. Та як правильно експлуатувати машину в морозні дні, щоб вона не вийшла з ладу? Корисними порадами з Фактами ICTV поділився викладач автошколи Євгеній Марков.

Про що треба подбати, якщо тримаєш машину на морозі

Навіть сильні морози не нашкодять вашій автівці, якщо ви вчасно підготуєте її до зими та запасетеся всім необхідним.

Рідину для омивання скла. У холодну зимову пору рідина в бачку омивача вітрового скла повинна мати низьку температуру замерзання. Бажано нижче -20 С°. Не купуйте підроблену дешеву “незамерзайку” на основі метилового спирту.

Шини. Взимку рекомендується використовувати зимову гуму. Вона безпечніша, адже має краще зчеплення з асфальтом. Тиск повітря в шинах необхідно перевірити з настанням холодів, і за необхідності підкачати. Для перевірки тиску використовуйте цифровий чи аналоговий манометр.

Бензобак. Бажано в зимову пору року тримати бензобак максимально заповненим, тоді в ньому менше конденсату вологи з повітря, який потрапляє туди з вентиляційної трубки.

Кузов. У зимовий час дороги посипають піском із сіллю, поливають різними протиожеледними рідинами, що негативно впливає на кузов та лакофарбове покриття. Тому бажано мити авто на мийці, особливо днище та колісні ніші. Після миття рекомендується наносити на кузов спеціальні захисні покриття-консерванти.

Моторний відсік. Перевіряйте рівні рідин у різних бачках. Рівень рідин повинен бути між мітками MAX та MIN. Бережіться автоматичного вмикання двигуна вентилятора охолодження радіатора. Туди можуть потрапити ваш шарф, краватка та руки.

Двері. Щоб ущільнювачі дверей автомобіля не замерзали взимку, їх слід обробляти силіконовим мастилом або аналогічними водовідштовхувальними сумішами приблизно раз на місяць. Завдяки цьому вдасться уникнути обмеження доступу до салону, не пошкодивши при цьому гуму.

– Низькі температури заморожують замки дверей, і ви просто не зможете потрапити в автівку. Щоб цього уникнути, носіть із собою взимку спеціальний розморожувач для дверей. Він продається в будь-якому автомагазині. А ось про народні методи розморожування замків, наприклад про гальмівну рідину або кип’яток, краще забути, – застерігає фахівець.