Механік пояснив, навіщо водії заливають спирт у бензобак автомобіля

Багато автовласників, які тільки нещодавно сіли за кермо автомобілів, не розуміють, чому досвідчені автомобілісти заливають у бензобак спирт. Власник автосервісу вирішив розповісти, як це покращує роботу двигуна і чому заливка після відступу морозів пари літрів спирту в паливний бак може поліпшити працездатність паливної системи, пише Wheel News.

Так, у процесі експлуатації в паливний бак неминуче потрапляє якась кількість вологи. Її обсяг може становити до півлітра, а накопичується вона на самому дні. Саме звідти йде подача бензину в камеру згоряння по паливних шлангах. Якщо вода накопичиться у великій кількості, велика ймовірність її промерзання, що призведе до несправностей.

Багато водіїв використовують для видалення вологи ацетон. Однак він здатний роз’їсти відкладення, які накопичувалися роками. У результаті великий ризик пошкодження форсунок. Використання ізопропілового спирту також може допомогти, проте його складно дістати. Заливати в бак горілку не можна, оскільки вона у своєму складі сама містить воду, це тільки збільшить її кількість у баку.

Експерт рекомендує використовувати для цього медичний спирт. Випаровуючись, він виводить зайву вологу з паливного бака, при цьому не пошкоджуючи двигун. Можна залити до 1,5 літра спирту, після чого заправити автомобіль і спалити якомога більшу кількість палива, щоб повністю видалити воду.