Як водії «вбивають» паливні форсунки автомобіля, навіть не знаючи про це

Несправності в паливній системі виникають як у нових, так і в старих авто. Зазвичай йдеться про проблеми у роботі форсунок, які досить недешеві. Про те, як навіть досвідчені водії доводять справу до ремонту.

Почнемо з того, що електронний блок керування двигуном (ЕБУ) відстежує внесок кожного циліндра в роботу силового агрегату на підставі інформації датчика колінчастого валу. Якщо один із циліндрів працює якось не так, то за рахунок корекції паливної суміші можна вирівняти його роботу.

У цьому регулюванні є свій діапазон і якщо він виходить за рамки норми, на панелі приладів висвічується значок Check Engine. Подібне відбувається, коли форсунка зовсім забита або, навпаки, просто ллє паливо в циліндр, а ЕБУ не може нічого зробити.

Як правило, це стається після заправки дешевим пальним на неперевірених АЗС. Пальне низького октанового числа, та ще й брудне, моментально забиває відкладеннями форсунки, після чого починаються проблеми: виникає детонація, а вона для силового агрегата згубна.

З дизельними двигунами ще складніше. Нерідко у важкому паливі може бути вода, а її форсунки не переносять. Рідина викликає корозію, в результаті двигун починає працювати нерівномірно.

Вихід є – заправляйте свої автівки лише на перевірених АЗС і не найдешевшим пальним, тому що незначна економія може перерости у дороговартісний ремонт.

Джерело u-news.com.ua

Не пропустіть