Які гальма краще: дискові або барабанні?

Сучасні автовиробники потроху починають позбуватися від барабанних гальм, замінюючи їх більш надійними – дисковими. Однак далеко не всім відомі відмінності між цими типами гальмових систем. Як і не зрозуміло те, чому деякі автогіганти досі комплектують свої машини барабанними гальмами? Мабуть, важлива перевага дискових гальм є менший на 20%, в порівнянні з барабанною системою, гальмівний шлях. Низька ефективність барабанних гальм обумовлена ​​тим, що відділяються під час роботи частини колодок проникають всередину барабана, і при попаданні на поверхню тертя значно знижують момент зчеплення між нею і колодкою. Також, тиск, з яким барабан розтискає колодки значно нижче, ніж у дискової системи. Необхідно це для збереження барабана, так як підвищений тиск його попросту «порве».

У процесі роботи барабанні гальма піддаються сильному перегріву. Ця особливість пов’язана з тим, що їх поверхні не обдуваються повітряним потоком як у дискових. Перегрів призводить до розширення барабана, відповідно, збільшується і відстань до колодок, через що доводиться прикладати більше зусиль на педаль гальма. А взимку можуть виникнути складнощі при гальмуванні, пов’язані з попаданням вологи всередину барабана. А якщо, трапиться так, що колодки усередині барабана з яких-небудь причин руйнуватися, колеса просто може заклинити. Ясна річ, що без допомоги евакуатора в даній ситуації просто не обійтися. Механізми дискової системи гальмування спрацьовують швидше.

Завдяки більш простої конструкції, вони невибагливі і прості в обслуговуванні. Використовуючи дискову систему на задніх колесах, повністю виключається необхідність у постійному підтягуванні ручника. У барабанних гальм теж є свої плюси. І їх, до речі, набагато більше ніж мінусів. Інакше, навіщо тоді ними оснащувати автомобіль, адже від їх роботи залежить вся безпеку руху. Завдяки знаходженню колодок в закритому кожусі, бруд їм не страшна. Крім цього, вони наділені воістину великим ресурсом служби, який може з легкістю перемахнути стотисячний позначку пройдених кілометрів. А якщо ще і порівняти обидві системи за вартістю, безсумнівно, лідерство буде належати системі барабанних гальм.


Не пропустіть